وزیر پیشنهادی اقتصاد مطرح كرد؛

تشكیل شورای گفتگو با بخش تعاون و صنوف، دو بال خروج از اقتصاد دولتی

تشكیل شورای گفتگو با بخش تعاون و صنوف، دو بال خروج از اقتصاد دولتی

كارت خوب: وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با تاكید بر اینكه برای خروج از اقتصاد دولتی باید به بخش تعاون و صنوف هم توجه گردد، از تشكیل شورای گفتگو با حضور تعاون گران و اصناف اطلاع داد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در نشست مشترك هم اندیشی و تبیین دیدگاه ها و نظرات وزرای پیشنهادی كه با حضور سه وزیر پیشنهادی صمت، تعاون- كار و رفاه اجتماعی و وزیر پیشنهادی اقتصاد در محل اتاق تعاون ایران برگزار شد، اظهار داشت: اگر بتوانیم بخش خصوصی و تعاونی را بعنوان شریك دولت در فرآیند رشد و توسعه قرار دهیم می توانیم در عرصه مردمی كردن اقتصاد، گام برداریم.
وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی با اشاره به نگاه سنتی غالب در جامعه در حوزه تعاون، خاطرنشان كرد: تعاون، برپایه یك نگاه سنتی محدود به تعاونی مصرف و مسكن نیست بلكه بخش تعاون مدلی برای جمع آوری عوامل تولید است.
دژپسند با اشاره به هدف گذاری سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون از كل اقتصاد ملی در اسناد بالادستی اظهار داشت: این در شرایطی است كه از سال ۸۴ تا كنون سهم بخش تعاون از اقتصاد فقط به ۶ درصد رسیده است كه فاصله عمیقی را مشاهده می نماییم و باید دلایل عدم تحقق این هدف گذاری را صدمه شناسی نماییم.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش با تاكید بر اهمیت صنوف در اقتصاد تصریح كرد: واحدهای صنفی آن گونه كه باید در اقتصاد مورد توجه قرار می گرفته، مورد توجه قرار نگرفته است.
دژپسند با تاكید بر الزامات تغییر نگاه به اقتصاد اظهار داشت: من در نقد بحران سال ۷۲ و ۷۳ كه می خواستیم از اقتصاد بازاربازار تغییر رویكرد بدهیم، عنوان كردم كه این تغییر فاز بدون توجه به الزامات و تغییر دیدگاه ها امكان پذیر نیست ازاین رو هم اكنون اگر اقتصاد ایران بخواهد از دولتی بودن خارج شود از كنار بخش خصوصی به دو بال دیگر نیاز دارد كه این دو بال تعاونی ها و اصناف هستند.
وزیر پیشنهادی اقتصاد و دارایی همینطور بر ضرورت تجهیز منابع برای تسریع در روند رشد اقتصادی اشاره نمود و خاطرنشان كرد: ما در این شرایط برای مردمی كردن اقتصاد، چاره ای نداریم جز اینكه سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی را به درستی اجرا نماییم تا در كنار آن زمینه مردمی كردن اقتصاد هم فراهم گردد كه اگر این مقوله را حل نماییم حتی در مدیریت سهام عدالت تعقل تولید خواهد شد.
وی با اشاره به تشكیل شورای گفتگوی دولت با بخش تعاون و صنوف، تصریح كرد: بطور قطع باید در مقاطع زمانی مختلف، فرصت گفت و شنود فعالان بخش تعاون و فعالان بخش اصناف با بدنه وزارت اقتصاد و دولت فراهم گردد كه این سبب می گردد وزیر اقتصاد از اتاق شیشه ای اقتصاد خارج و با فعالان اقتصادی هم نظر شود.

1397/08/04
16:24:09
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب