ویزای گروهی ایران و روسیه کنسل شد

ویزای گروهی ایران و روسیه کنسل شد

کارت خوب: همزمان با سفر یک هیأت گردشگری از ایران به قفقاز روسیه، لغو روادید سفرهای گروهی بین ایران و روسیه به اجرا گذاشته شد.


به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا، ایران و روسیه توافقنامه ای را بمنظور لغو ویزای گروهی گردشگری بین دو کشور به اجرا گذاشتند، که این توافق در تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۱ بسته شده بود و در چارچوب آن، شهروندان ایران و روسیه می توانند بدون ویزا برای اهداف توریستی در گروه هایی از پنج تا پنجاه نفر برای یک دوره حداکثر پانزده روزه از کشورهای یکدیگر دیدن کنند.
از همین رو، با سفر یک هیأت گردشگری از ایران به منطقه قفقاز روسیه، این توافقنامه برای شهروندان ایرانی رسما به اجرا گذاشته شد. رئیس نمایندگی تجاری سفارت روسیه در ایران هم از آغاز سفرهای بدون ویزای نخستین گروه های گردشگری ایران به روسیه و بالعکس اطلاع داد. روز دوشنبه، سوم مهرماه ۱۴۰۲ هم با سفر یک هیأت گردشگری از روسیه به شهر بابلسر استان مازندران، لغو رسمی روادید سفر گروهی به ایران به اطلاع شهروندان روسیه رسانده می شود.
حرمت الله رفیعی ـ رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران ـ در سفری که به همراه برخی از دفاتر خدمات مسافرتی به منطقه قفقاز روسیه داشته است، به ایسنا گفت: در ادامه تفاهمنامه ای که در خردادماه ۱۴۰۲ در حضور وزیر توسعه اقتصاد روسیه با مجموعه گردشگری قفقاز و انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران به امضا رسید، این هیأت متشکل از بعضی از آژانس های مسافرتی ایران بدون ویزا به کشور روسیه وارد شد و مقرر می باشد با سفر در منطقه قفقاز، ظرفیت های گردشگری بین ایران و این منطقه بررسی شود.
او اضافه کرد: با توجه به سفر هیأت گردشگری ایران و روسیه به دو کشور در هفته جاری، از این پس گردشگران ایرانی و روسی در قالب تورهای از ۵ تا ۵۰ نفر و از طریق دفاتر خدمات مسافرتی می توانند بدون ویزا به دو کشور سفر کنند.
علی اصغر شالبافیان ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ هم اجرای توافقنامه لغو روادید سفرهای گروهی بین ایران و روسیه را تایید نمود و به ایسنا گفت: برای اجرای این توافق نامه لازم بود آژانس های گردشگری دو کشور معرفی شوند که از ایران حدود ۸۰ آژانس مسافرتی و از روسیه حدود ۱۰۰ آژانس مسافرتی معرفی شده اند که این تعداد و عملکرد آنها هر سال بازنگری می شود.
دیمیتری واخروکوف، معاون وزیر توسعه اقتصادی روسیه هم حدود دو ماه پیش از اجرای به زودی لغو روادید سفرهای گروهی بین ایران و روسیه اطلاع داده و اعلام نموده بود: روسیه بر توسعه مبادلات توریستی دوجانبه با چین، ایران و هند متمرکز شده است. ما در حال کار روی سفرهای گروهی بدون ویزا، ساده سازی پرداخت ها و سایر زمینه ها برای گردشگران این کشورها و همچنین کشورهای عربی هستیم و این یکی از اولویت های راهبردی امروز روسیه است.
توافقنامه لغو روادید سفرهای گروهی شامل حال سفرهای انفرادی نمی شود. با این وجود، روسیه امکان صدور ویزای الکترونیک را برای سفر به این کشور برقرار کرده است. اتباع ۵۵ کشور همچون ایران می توانند در مدت چهار روز کاری، ویزای توریستی را الکترونیکی برای سفر به این کشور دریافت نمایند. هزینه دریافت ویزای الکترونیک روسیه برای هر نفر حدود ۵۲ دلار است که برای پرداخت این هزینه به کارت های اعتباری بین المللی نیاز است.


 


منبع:

1402/06/31
14:06:43
5.0 / 5
214
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , خدمات , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان كارت خوب
کارت خوب

کارت ویزیت خوب