خزاعی:

سینمای ایران درحال پوست اندازی است

سینمای ایران درحال پوست اندازی است

به گزارش کارت خوب، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور در آستانه آغاز جشن های مهر سینمای ایران با ارسال پیامی خطاب به سینماگران اشاره کرد: سینمای ایران، امروز با مشارکت گسترده نیروهای جوان و با تاکید بر شانه بزرگان و پیشکسوتان شریف این عرصه درحال پوست اندازی است و بطور قطع، بیشتر از همیشه به کاشتن بذر امید و مهرورزی نیاز دارد. جشن مهر سینمای ایران فصل مهرورزی سینما است.


به گزارش کارت خوب به نقل از روابط عمومی دومین جشن مهر سینمای ایران، متن پیام رییس سازمان سینمایی به این شرح است: آرمان و آمال سینمای امروز، خلق گفتمان نو و نسل آفرینی ست و در این راه خطیر، قدمهای گرانمایه ای به امیدواری و آرزومندی برداشته شده است. سینما به مثابه ی فرش فرهنگ این سرزمین، چنان از رنگ و رسم و نقش و نشان و زبان مردم چشم نوازست که گنجینه وار باید در مراقبت و مداومت باشد تا هم یادگار پیشکسوتان و هم سرمایه ی آیندگان به شمار آید.
جشن مهر سینمای ایران، تبلور نواندیشی و مردم محوری مبتنی بر رهنمودهای رهبری فرزانه و الگوی مدیریتی دولت می باشد که به اشاعه ی عادلانه ی هنر و ترویج همسان امکانات و کشف و تربیت نخبگان نظر دارد. پرسشگری، گفت وگومحوری، حقیقت طلبی و عزت مندی مولفه های مهم این سینما محسوب می شوند که در ترسیم صادقانه ی هنر دینی و میراث ملی موثرند.
در این دوره با استقبال از پویایی ظرفیتهای استانی و تمرکز بر استعدادهای محجوب شهرستان ها، تمرکززدایی به مفهوم واقعی را رقم زده ایم و میدانی مطمئن برای تحقق وعده های فرهنگی دولت به وجود آورده ایم.
سزاوار است که این بلوغ بهنگام را با برنامه ریزی مداوم و حمایت های مستمر جشن بگیریم و این رویداد را با برافراشتن بیرق دانستن و توانستن، به صاحبان سلیم سینمای امروز تقدیم نماییم. امیدوار هستم این دوره از سینمای مهر ایران صحنه ی آگاهی مخاطبان و سند توفیق خدمتگزاری متولیان سینما منظور گردد.
سینما، ناگزیر است دوران تازه ای را شروع نماید و در گام دوم انقلاب نیازمند نقش آفرینی ها و حضور پویاتر نسل های جدید است. این سینما با عبور از کرونا، بحران ها، چالش ها، سنگلاخ ها و سنگ اندازی ها همچنان، زنده، پویا و بالنده، در راه رو به رشد و توسعه قرار دارد. بدیهی است این دوران تازه، برای تمامیت خواهان سخت و دشوار خواهد بود.
سینمای ایران، امروز با مشارکت گسترده نیروهای جوان و با تاکید بر شانه بزرگان و پیشکسوتان شریف این عرصه درحال پوست اندازی است و بطور قطع، بیش از همیشه به کاشتن بذر امید و مهرورزی نیاز دارد. جشن مهر سینمای ایران فصل مهرورزی سینما است تا به بهانه آن به همه استعدادها و حامیان و فعالان این حوزه در جای جای این سرزمین پهناور احترام بگذاریم. در این بین، برخی، ممکنست این گفتمان را برنتابند و طی این سال ها تلاش زیادی کرده اند تا با آلوده سازی فضای فرهنگی و تزریق یاس و ناامیدی در جامعه و محافل سینمایی به اختلاف هنرمندان، سینماگران و مسئولین دامن بزنند. این عده رونق کسب و کارشان با سیاسی کاری و دو قطبی سازی در بدنه سینماست.
جریان سینما زنده و درحال پیشروی است. این سینما با روح و انرژی مضاعفی که از نسل های جوانش می گیرد بالنده تر به پیش می رود حتی اگر عده ای نخواهند آنرا ببینند و انکارش کنند.
فرصت رویداد مهر سینمای ایران را مغتنم می دانم و توام با قدردانی از صاحبان هنر، اساتید ارجمند و هنرمندان شریف از همه ی همکاران کاربلدم در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاصه در ادارات کل استانی و دفاتر شهرستانی قدردانی می کنم.»

دومین جشن مهر سینمای ایران از فردا در استانهای مختلف کشور شروع و تا ۱۰ مهرماه ادامه خواهد داشت. آئین اختتامیه این جشن در تهران ۱۳ مهرماه در تهران در ایوان شمس برگزار می گردد.
منبع:

1402/06/28
16:00:20
5.0 / 5
249
تگهای خبر: نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كارت خوب
کارت خوب

کارت ویزیت خوب