مدیركل راه و شهرسازی گلستان تشریح كرد؛

جزئیات بسته تشویقی دولت برای ساکنان بافت فرسوده

جزئیات بسته تشویقی دولت برای ساکنان بافت فرسوده

به گزارش کارت خوب، گلستان مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان، جزئیات بسته تشویقی دولت برای ساکنان بافت فرسوده استان گلستان را شرح داد و اظهار داشت: با عنایت به اهمیت بالای ایمنی در بافت های فرسوده، دولت بسته های تشویقی خوبی برای ساکنان این مناطق در نظر گرفته است.


مهدی ملک امروز پنج شنبه ۶ بهمن در نشست گروه خبری فجر گلستان اظهار نمود: اداره کل راه و شهرسازی در پروژه های مختلف عمرانی و شهرسازی شامل راهسازی، مسکن و ساختمان، شهرسازی و معماری و طرح های جامع و تفصیلی برنامه های گسترده ای دارد.

وی به اقدامات انجام شده در محور بندرترکمن به آق قلا به طول ۳۵ کیلومتر اشاره نمود و اضافه کرد: هم اکنون از سمت بندرترکمن و آق قلا مشغول فعالیت هستیم و حدود هشت کیلومتر از عملیات اجرایی پروژه توسعه و تعریض محور آق قلا به بندرترکمن انجام شده و چهار کیلومتر آن در دهه فجر افتتاح می گردد آسفالت و زیرسازی چهار کلیومتر بعدی هم به اتمام رسیده اما به علت باقی ماندن روکش آسفالت، در ماه های آتی افتتاح می گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان با اشاره به اینکه در محور بندرترکمن به گمیشان دو کیلومتر از عملیات زیرسازی، آسفالت و تعریض آن به اعتبار ۱۲ میلیارد تومان به اتمام رسیده است، بیان نمود: در حوزه بازآفرینی شهری در ماه گذشته ۲۱ میلیارد تومان از اعتبارات وزارت راه و شهرسازی به صورت مجانی در اختیار ۱۵ شهرداری استان قرار گرفت و با کمک شهرداری ها برای آسفالت ۳۰۰ هزار مترمربع از معابر بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری اقدام شد.

ملک افزود: در سال ۱۴۰۱ حدود ۳۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بازآفرینی شهری ایران برای آسفالت معابر خاکی در بافت های ناکارآمد و فرسوده شهری اختصاص یافت و برپایه برنامه ریزی انجام شده تا مهر ماه ۱۴۰۲ هیچ معبر خاکی در بافت های فرسوده مصوب نخواهیم داشت، ۱۸ شهر گلستان بافت های فرسوده مصوب دارند که سه هزار هکتار را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه با عنایت به اهمیت بالای ایمنی در بافت های فرسوده، ابنیه ها و ساختمان ها، تسهیلات و بسته های تشویقی خوبی از جانب دولت سیزدهم برای متقاضیان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: یکی از موراد در بسته های تشویقی تخفیف ۵۰ الی ۱۰۰ درصدی در صدور پروانه ساختمانی است، همینطور هزینه های نظام مهندسی هم نیم بهاء محاسبه می شود و ۵۰ درصد تخفیف دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان گلستان با تاکید بر این که بسته های تشویقی فرصت خوبی برای ساکنان بافت های فرسوده است تا برای بازسازی منازل مسکونی خود اقدام نمایند، متذکر شد: افزایش طبقات ساختمان در صورت تجمیع زمین ها و پلاک ها از دیگر بسته های تشویقی برای بافت های فرسوده است، همینطور ستاد بازآفرینی شهری تعداد پارکینگ مجاز را با ضریب ۷۵ درصد محاسبه کرده است.

منبع:

1401/11/06
13:16:08
5.0 / 5
190
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب