سازمان امور مالیاتی ابلاغ كرد؛

جزییات رونمایی از یك سامانه مالیاتی برای وصول مالیات اشخاص حقوقی

جزییات رونمایی از یك سامانه مالیاتی برای وصول مالیات اشخاص حقوقی

کارت خوب: سازمان امور مالیاتی در اطلاعیه ای از عملیاتی شدن سامانه اظهارنامه اشخاص حقوقی برای وصول مالیات عملکرد سال 99 آگاهی داد.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، هادی خانی معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی در مکاتبه ای با ادارت کل امور مالیاتی سراسر کشور از عملیاتی شدن سامانه ارسال الکترونیکی اظهارنامه اشخاص حقوقی برای عملکرد سال ۹۹ آگاهی داد.
وی در نامه ای به رییس کل امور مالیاتی شهر و استان تهران و مدیران استانی آورده است: سامانه اظهارنامه اشخاص حقوقی برای عملکرد ۱۳۹۹، منطبق با ساختار اعلامی معاونت حقوقی و فنی مالیاتی از تاریخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ عملیاتی و جهت ثبت و ارسال اظهارنامه مالیاتی و سامانه الکترونیکی مذکور به آدرس https: //return.tax.gov.ir در دسترس مودیان قرار گرفت.
تمامی اظهارنامه های مالیاتی ثبت شده در سامانه آنلاین در سالهای عملکرد ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۸ در سامانه بارگذاری شده و مؤدیان، دسترسی مشاهده و پرینت آنها را دارا هستند. لذا، برای دریافت پرینت اظهارنامه سالهای پیش، نیازی به مراجعه حضوری مودیان محترم به ادارات امور مالیاتی نیست.
در خاتمه این ابلاغیه آمده است، بمنظور تکریم ارباب رجوع و کاربری ساده تر سامانه های سازمان، ارتباط این سامانه بوسیله بستر SSO با سامانه ثبت نام الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور برقرار شده و مؤدی بدون نیاز به لاگین اضافی می تواند از سامانه اظهارنامه به سامانه ثبت نام مستقل، اطلاعات جداول مورد نیاز را اصلاح و بعد از ثبت و تأیید نهایی مجدد بدون نیاز به لاگین، به سامانه اظهارنامه منتقل و عملیات نت اظهارنامه را ادامه دهد.


منبع:

1400/04/09
19:16:22
5.0 / 5
374
تگهای خبر: حقوق , حقوقی , فناوری , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب