عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

نحوه برگزاری مجامع شركت های سرمایه گذاری استانی مغایر با قانون است

نحوه برگزاری مجامع شركت های سرمایه گذاری استانی مغایر با قانون است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: مجلس از تمام ابزار نظارتی خود بمنظور بررسی دقیق ابعاد تخلف برگزاری مجامع انتخابات شرکت های سرمایه گذاری و معرفی همه متخلفان شورای عالی بورس استفاده می نماید.به گزارش کارت خوب به نقل از خانه ملت، محسن علیزاده با اشاره به رسیدگی به تخلفات احتمالی در برگزاری مجامع انتخابات شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی، اظهار داشت: تصمیمی که در شورای عالی بورس برای نحوه برگزاری مجامع بمنظور انتخاب هیأت مدیره در شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گرفته شده، مغایر قانون بوده و تخلف شمرده می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: با وجود ورود دستگاه های نظارتی مانند دادستانی در بعضی استانها و سازمان بازرسی کل کشور به این مساله و اعلام تخلفات قانونی موجود در پروسه انتخابات، وزارت امور اقتصاد و دارایی، سازمان بورس و اوراق بهادار و شرکت سپرده گذاری وجوه ذیل سازمان بورس به دنبال برگزاری انتخابات با شیوه قبلی هستند.
وی افزود: روند فعلی به مفهوم کاهش اختیارات سهامداران خردی که در شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت، سهام دارند، است برای اینکه این افراد نمی توانند انتخاب آزادانه ای برای سهام خود داشته باشند.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم اشاره کرد: بر طبق تصمیم شورای عالی بورس، انتخابات این مجمع توسط گروهی که انتسابی و متشکل از نماینده وزارت اقتصاد و دارایی، مدیرکل اقتصاد و دارایی، نمایندگان معاونت اقتصادی استانداری، اتاق تجاری و اتاق تعاون است، انجام می شود.
علیزاده با اعلان اینکه روش مذکور سبب اعتراضات بسیار در شرکت های سرمایه گذاری استانی شد، اضافه کرد: کمیسیون اقتصادی نیز بر غیرقانونی بودن روند برگزاری این مجامع تاکید دارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مجلس شورای اسلامی از تمام ابزار نظارتی خود همچون اعمال ماده ۲۳۴ قانون بخشنامه داخلی بمنظور بررسی دقیق ابعاد این تخلف و معرفی همه متخلفان در شورای عالی بورس استفاده می نماید.

1400/02/21
14:01:06
5.0 / 5
536
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب