در ماه فوریه؛

تولید نفت اوپك كم شد

تولید نفت اوپك كم شد

کارت خوب: بررسی ها نشان میدهد عرضه نفت اوپک به دنبال کاهش تولید داوطلبانه عربستان کاهش یافته است.


به گزارش کارت خوب به نقل از رویترز از لندن، عرضه نفت سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) - بعد از هفت ماه افزایش پی در پی - در ماه فوریه کم شد. دلیل کاهش تولید نفت اوپک، کاهش تولید داوطلبانه عربستان افزون بر سهمیه اش در توافق ائتلاف اوپک و متحدانش (اوپک پلاس) بود.
۱۳ عضو اوپک در ماه فوریه ۲۴ میلیون و ۸۹۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کردند. این رقم ۸۷۰ هزار بشکه در روز کمتر از ماه ژانویه بود. این اولین کاهش تولید ماهانه این سازمان از ژوئن ۲۰۲۰ است.
اوپک و متحدانش تصمیم گرفتند تولید را در ماه فوریه تقریباً ثابت نگه دارند.
این در حالی است که عربستان اعلام نمود که به سبب نگرانی از کندی بهبود تقاضا تولید خودرا در ماه های فوریه و مارس بطور داوطلبانه یک میلیون بشکه در روز می کاهد.
عربستان در حالی تولید نفت خودرا در ماه فوریه روزانه ۸۵۰ بشکه کم کرد که صادرات این کشور در این ماه بالاتر از حد انتظار بود.
در حالی که قیمت نفت به بالاترین رقم در ۱۳ ماه گذشته رسیده، وزیران نفت و انرژی این ائتلاف مقرر است روز پنجشنبه (۱۴ اسفندماه) درباره تسهیل کاهش تولید تصمیم بگیرند.
سطح پایبندی اوپک به توافق کاهش تولید در ماه فوریه ۱۲۱ درصد بود، این در حالیست که پایبندی این سازمان به توافق مورد اشاره در ماه ژانویه ۱۰۳ درصد بود.


منبع:

1399/12/12
21:19:23
0.0 / 5
905
تگهای خبر: تولید , صادرات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب