عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران:

سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف تنگ تر می كند

سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف تنگ تر می كند

عضو اتاق اصناف ایران با اعلان اینکه ستاندن گواهی ماده 186 خلاف مصوبه ستاد ملی کروناست، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی هر روز عرصه را بر اصناف که دارای شناسنامه مالیاتی هستند تنگ تر می کند.به گزارش کارت خوب به نقل از اتاق اصناف ایران، ابراهیم درستی با گلایه از برقراری مجدد استعلام ماده ۱۸۶ ق. م. م در سامانه ایرانیان اصناف جهت صدور یا تمدید پروانه کسب، گفت: مصوبه ستاد ملی کرونا و اعلام معاون اقتصادی رئیس جمهور در خصوص لغو ستاندن استعلام ماده ۱۸۶ ق. م. م بوده است و این برقراری مجدد ستاندن استعلام بنا به درخواست سازمان امور مالیاتی کشور حتی اگر بدون بررسی پاسخ داده شود، خلاف مصوبه ستاد ملی کرونا است.
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران با تاکید بر اینکه در وضعیت رکود و فشارهای اقتصادی بر اصناف این اقدام نادرست است، اضافه کرد: متأسفانه سازمان امور مالیاتی بجای تمرکز بر روی فرارهای مالیاتی و اصلاح روند ستاندن مالیات بر اساس خود اظهاری و مستندات، هر روز عرصه را بر اصناف که دارای شناسنامه مالیاتی هستند و به سبب شیوع ویروس کرونا لطمه های شدیدی را متحمل شده اند، تنگ تر می کند.
درستی با اعلان اینکه این ستاندن گواهی طبق مصوبات ستاد ملی کرونا باید لغو شود، اضافه کرد: این مبادرت به نوعی دغدغه جدید برای کسب وکارها ایجاد می کند، در صورتیکه ستاد ملی کرونا در جهت کاهش فشار بر کسب وکارها و تسهیل امور فعالان اقتصادی عدم نیاز به ستاندن گواهی ماده ۱۸۶ ق. م. م را تا آخر سال ۹۹ تصویب کرده است.
وی همین طور درباب اظهارات معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور درباب اینکه «برای حمایت صنوف لطمه دیده ناشی از کرونا مالیات امسال برحسب درآمد ستاندن می شود»، اظهار داشت: این اظهارات آقای مسیحی دو نکته دارد، اول اینکه مگر تا امروز سازمان مالیاتی بر اساس دیگری مالیات دریافت می کرده است؟ اگر این طور است به استناد کدام قانون دلیلهای دیگری جز درآمد مبنای دریافت مالیات توسط سازمان بوده است؟
درستی اضافه کرد: نکته دوم اینکه آیا سازمان امور مالیاتی اجرای دقیق قانون دریافت مالیات بر اساس درآمد را امتیازی به کسب و کارهای لطمه دیده می داند؟ آیا جز این است که این حق مسلم فعالان اقتصادیست و سازمان می بایست همیشه طبق قانون بر این روال عمل کند؟

1399/10/18
23:50:35
0.0 / 5
1073
تگهای خبر: اقتصاد , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب