سخنگوی گمرك در گزارش كارت خوب مطرح كرد

آخرین وضعیت مرزهای مسافری با ۹ كشور همسایه

آخرین وضعیت مرزهای مسافری با ۹ كشور همسایه

سخنگوی گمرك اظهار داشت: درباره اتباع كشور ایران و  كشورهای آذربایجان، ارمنستان و عراق  تنها كسانی كه تابعیت یا اقامت كشور مقابل را دارند و یا مجوزها و روادید خاص دارند، می توانند تردد كنند.


سید روح الله لطیفی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت مرزهای مسافری کشور اظهار داشت: اتباع دو کشور ایران و افغانستان به شرط دریافت روادید امکان تردد از مرزهای ماهیرود، دوغارون و میلک را دارند. اما درباره اتباع کشور ایران و کشورهای آذربایجان، ارمنستان و عراق تنها کسانی که تابعیت یا اقامت کشور مقابل را دارند و یا مجوزها و روادید خاص مانند درمان، تجاری، دانشجویی یا خانواده دیپلمات های مقیم را دارند، می توانند تردد کنند. وی درباره آخرین وضعیت مرزهای زمینی هم اظهار داشت: مرز زمینی ترکمنستان کاملاً بسته است و تنها مبادلات از راه ریلی و در مرزهای اینچه برون در استان گلستان و مرز سرخس در استان خراسان رضوی انجام می شود. لطیفی در زمینه مرزهای ایران با عراق هم اظهار داشت: در کشور عراق مرزهایی که با منطقه اقلیم کردستان عراق وجود دارد مانند قبل فعالیت دارند اما در بخش های عربی عراق، مرز چذابه بسته است، سایر مرزها هم به جز مرز خسروی که همه روزه باز است، تنها دو روز در هفته باز هستند و از هر مرز که در بخش های غیر کردی است هفته ای ۵۰۰ کامیون کالا از ایران می تواند صادرات داشته باشند و عبور و مرور کند. وی با اشاره به اینکه مرزهای زمینی افغانستان، پاکستان، آذربایجان، نجوان و ترکیه هم باز هستند، تصریح کرد: مسافران کشور ترکیه که دارای اقامت یا تابعیت کشور مقابل هستند و یا مجوزهای خاص مانند درمان یا تحصیل دارند و یا خانواده دیپلمات ها، از دو مرز سرو و تاجر می توانند عبور کنند ولی کامیون ها تنها از مرز بازرگان عبور و مرور می کنند و از مسیر ریلی هم می توانند از مرز رازی عبور کنند.
لطیفی بیان داشت: حواشی مرز میلک افغانستان، با تفاهم نامه استانداری سیستان و بلوچستان با طرف مقابل به اتمام رسید و این مسیر باز است.

1399/06/08
14:57:58
5.0 / 5
1681
تگهای خبر: صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب