پیام تبریك رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین به مناسبت سال 2020

پیام تبریك رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین به مناسبت سال 2020

كارت خوب: پیام تبریك رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین به مخاطبان خارجی به مناسبت فرارسیدن سال ۲۰۲۰ میلادی صادر شد.به گزارش كارت خوب به نقل از رادیو بین المللی چین، پیام تبریك رئیس رادیو و تلویزیون مركزی چین به مخاطبان خارجی به مناسبت فرارسیدن سال ۲۰۲۰میلادی صادر شد. متن كامل این پیام به شرح زیر است:
دوستان عزیز:
۲۰۲۰عدد فرخنده و زیباییست؛ تلفظ آن به زبان چینی شبیه جمله «دوستت دارم، دوستت دارم» است. به مناسبت فرارسیدن اولین روز از سال ۲۰۲۰ من به نمایندگی از رادیو و تلویزیون مركزی چین در پكن سال نو را به شما تبریك می گویم.
تاریخ بشر از لحظات فراوانی تشكیل شده است. خیلی از لحظات سال ۲۰۱۹ به خاطره ابدی تبدیل گشته است. ما در یكم اكتبر هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین را باشكوه جشن گرفتیم. برخی دوستان از راه مستندی چند زبانه به نام «سفر تاریخی» و پخش زنده «وقتی چین جهان را به شگفتی واداشت: رژه بزرگ نظامی ۲۰۱۹» با وضوح چهار هزار، یك ضیافت مجلل سمعی وبصری برپا كردند كه مخاطبان را با گذشته غیرمعمول چین نو در هفتاد سال قبل آشنا كرد.
من پیامهای تبریك صادقانه خیلی از دوستان دریافت كرده ام. فرانچسكو مارینجو چین شناس ایتالیایی در ای میلی نوشت: من موفقیتهای درخشان چین نو طی ۷۰ سال بعد از تاسیس را ستایش می كنم. به نظر من چینیها كاملاً شایسته حس غرور و افتخار هستند.
سال گذشته تلاش كردیم هر لحظه جالب در راه پیشرفت چین را ضبط نماییم و چین حقیقی، سه بعدی و همه جانبه در عصر جدید را برای جهانیان به نمایش بگذاریم. ما از فناوری و شیوه هایی مانند تركیب مخابرات نسل پنج، پخش با وضوح چهار یا هشت هزار و هوش مصنوعی (G۵+۴K/۸K+AI)فعالیتهای بزرگی مانند مجمع سران همكاریهای بین المللی كمربند و جاده، نشست گفتگو تمدن آسیایی و جشن بیستمین سالگرد بازگشت ماكائو به چین را پوشش خبری دادیم. ما سریالهای ویژه چند زبانه مانند «گفتار ادبی مورد پسند شی جین پینگ»، «اگر گنجینه ملی زبان داشت»را پخش كردیم و جهت آشنایی عمیق دوستان با تاریخ و فرهنگ دیرینه و ارزشهای چین در عصر جدید پنجره ای به روی آنها گشودیم. همینطور برگزاری فعالیتهایی مانند تعاملات با مخاطبان جهانی با عنوان «همراهی با چین» به ابتكار رسانه ای چین و روسیه و مجریان و افراد محبوب اینترنتی به چند زبان، خیلی از دوستان را به علاقمندان چین تبدیل كرد.
از زمان شروع فعالیت مجموعه بزرگ رادیو و تلویزیون مركزی چین فقط دو سال می گذرد، اما عمیقا متوجه شده ایم در عصر اینترنت عدم پیشرفت به مفهوم عقب نشینی و كندی در پیشرفت هم به مفهوم عقب ماندن است. ما دستور رئیس جمهور شی جین پینگ در خصوص اینكه «پایبندی بر مسیر صحیح و نوآوری و ساخت و كاربست خوب رسانه های جدید و سكوهای جدید» را به خاطر سپردیم و آهنگ پیشرفت در راه تبدیل شدن به یك رسانه جریان اصلی جهانی جدید و درجه یك را تسریع كرده ایم. ما پارسال فعالیت یگانه آزمایشگاه ملی تهیه و پخش برنامه های صوتی و ویدیویی با وضوح فوق بالا در چین را شروع كردیم؛ با تمام نیرو سكوی رسانه جدید نسل پنج «یانگ شی پینگ»، یعنی ناو هواپیمابر رسانه جدید سمعی و بصری قابل كنترل خویش را ایجاد كردیم؛ مطابق توسعه كیفی، كارهای اصلاحی را به صورت همه جانبه راه انداختیم و بیشتر از ۲۰۰ ویژه نامه و برنامه جدید تولید كردیم. تلاش كردیم هر چه بیشتر برنامه های مرغوب به مخاطبان عرضه نماییم تا چشمشان روشن شود به صورتی كه آنها را به هیجان آورد و چشم از آنها بر ندارند.
گزارش همه جانبه، عینی و عادلانه رویدادهای جهان، همواره اصل كار ما بوده است. ما بعنوان بزرگترین رسانه جهانی امروز، برخورد باز و همكاری را در پیش گرفته ایم و به صورت برابر با همقطاران داخلی و خارجی تعامل می نماییم. من امسال با مسؤولان بیشتر از ۱۵۰ رسانه جهانی مانند اسوشیتدپرس، رویترز، خبرگزاری مطبوعاتی فرانسه و بی بی سی گفتگو كرده ام؛ به تفاهمات بیشتری رسیده ایم و چهارچوب دوستان ما گسترش پیدا كرده است.
اما متاسفانه می بینم كه برخی رسانه های غربی اثرگذار نمی دانم به چه علتی، هنگام تهیه گزارشهای مربوط به چین، كوری گزینشی و نادیده انگاری عمدی نشان می دهند و حتی شایعاتی را بعنوان خبر پخش می كنند، به صورتی كه برخی گزارشهای مطبوعاتیشان با رمانهای ادبی فرقی نمی نماید. به نظر ما حقیقت، جان گزارش است؛ اگر گزارش به خیالپردازی آمیخته شود و اخبار به مثابه رمان تحریر شود، این كار به هر رسانه معتبری لطمه جدی وارد می نماید. همه دست اندركاران رسانه كه بر اصول و اخلاق حرفه ای پایبند هستند، باید در این حرفه هوشیار باشند.
به قول معروف ویلیام هازلیت نویسنده قرن هجده انگلستان «تعصب، فرزند نادانیست». در رویارویی با شرایط پیچیده و متغیر بین المللی، دنبال كردن حقایق و كنار گذاشتن تعصب بسیار پرارزش است. رادیو و تلویزیون مركزی چین همچنان با پایبندی بر مواضع عینی و عادلانه، حقایق رویدادها را به جهان منتشر می كند و صدای عدالتخواهی را صادر خواهد نمود.
جانگ جیو لین شاعر سلسله تانگ چین نوشته است: «دوری یا نزدیكی برای دوستان فرقی نمی كند، ما در هزاران فرسخی هم همسایه یكدیگریم». ما روی كره زمین به یكدیگر رسیده ایم. این بخت ما بوده است. وقتی در برزیل و آرژانتین بودم، با خرسندی جاكارانداو بوگیناوا را دیدم و صدای پرنده میو (دومتلا كارولینسیس) را شنیدم؛ وقتی در گوانگ دونگ كار می كردم، همین چیزها را دیدم و شنیدم. در ایتالیا و اسپانیا، گویا به زادگاهم باز گشته بودم، چونكه همراه همكاران رسانه ای طعم نوشیدنی و سوسیسهای مشابه در استان جه جیانگ را می چشیدم. مفهوم «دهكده كره زمین» به این واقعیت و روشنیست! دلیلی وجود ندارد ساكنان این دهكده تعامل نكنند. من همیشه معتقدم تعامل رسانه ها می تواند شكاف و تعصب را از بین ببرد و غریبه ها را به دوستان صمیمی تبدیل كند.
سال ۲۰۲۰ سال پیروزی نهایی چین در ساخت جامعه نسبتا مرفه است. در تاریخ بشری بی سابقه است كه كشوری با یك میلیارد و چهارصد میلیون جمعیت كاملاً با فقر و تهیدستی خداحافظی كند. رادیو و تلویزیون مركزی چین طبق معیارهای حرفه ای و پیگیری كمال، حالا را ثبت، رویدادهای چین و جهان را برای دوستان روایت و برای پیشبرد ایجاد جامعه بشری با سرنوشت مشترك، انرژی مثبت بیشتری ایجاد و تزریق خواهد نمود.
۲۰۲۰، جهانی سرشار از عشق
با آرزوی موفقیت برای چین، جهان و شما

1398/10/13
12:31:52
5.0 / 5
4791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب