از سوی كلانتری مطرح شد

خودروسازان از تحریم سوءاستفاده می كنند

خودروسازان از تحریم سوءاستفاده می كنند

كارت خوب: رئیس سازمان محیط زیست اظهار داشت: خودروسازان می گویند به علت تحریم ما را از نصب فیلتر معاف كنید؛ ۶ سال تحریم نبودید این كار را انجام ندادید؛حالا یك سال است كه تحریم هستیم، می گویند ما را معاف كنید.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، عیسی كلانتری بامداد امروز در سومین نمایشگاه دستاوردهای اجرایی در حوزه مدیریت سبز، تصریح كرد: از سال پیش از فرماندهان ارتش و سپاه درخواست كردیم پادگان های كشور را همچون دانشگاه ها «سبز» كنند و امیدواریم در آینده نزدیك پادگان های سبز عملیاتی شوند.
رئیس سازمان محیط زیست اضافه كرد: امسال از جانب رهبری سال تولید نام گذاری شد و تولیدكنندگان حداكثر سواستفاده را از این نام می كنند كه «تولید به هر قیمتی».
وی افزود: بیشتر از ۹۹ درصد مدیران امروز فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و اگر آموزش صحیح ببینند، مشكلات زیست محیطی كمتر از الان خواهد بود.
كلانتری خاطرنشان كرد: خودروسازان گفتند كه به علت تحریم ها ما را از نصب فیلترها روی خودرو های دیزلی معاف كنید. ۶ سال تحریم نبود این كار را انجام نمی دادند یك سال تحریم است می گویند ما را معاف كنید در حالیكه بیشتر از ۶۰ درصد آلودگی هوای تهران به خاطر خودرو های دیزلی است.
معاون رئیس جمهور اظهار داشت: سواستفاده این چنینی از موقعیت كشور برای تخریب محیط زیست عجیب است.
وی اضافه كرد: مدیران ما منافع شركتی و شخصی را به علت عدم آموزش بر منافع عمومی ترجیح می دهند؛ انتظار داریم آموزش محیط زیست در دانشگاه ها الزامی شود.
وی با اشاره به اینكه امروز محیط زیست ما قربانی عدم اطلاع مدیران است، اظهار داشت: در حدود ۴۰ سالی كه دنیا حدود ۷ دهم درجه سانتی گراد گرم شده است در ۳۰ سال گذشته كشور ما ۱.۵ درجه سانتی گراد گرم شده است.
كلانتری افزود: خیلی راحت سالی ۳ صدم میلی متر خاك تشكیل و ۷ دهم میلی متر خاك فرسوده می شود. در صورتی كه ما می خواهیم حافظ حقوق نسل های دیگر باشد. یكی از علل اصلی این مورد به تقویت مدیران برمی گردد.
رییس سازمان محیط زیست تصریح كرد: كمتر از ۹۰ میلیارد مترمكعب آب تصفیه می نماییم و از آن طرف بیشتر از ۹۳ میلیارد مترمكعب آب مصرف می نماییم یعنی بالای صد در صد؛ در حالیكه نرم بین المللی ۴۰ درصد است.
كلانتری تصریح كرد: در بیرجند، شوكت الملك ۱۲۰ سال پیش آموزش زیست محیطی داد و امروز می بینیم كه هیچ زباله ای در كوچه و خیابان های این شهر نیست. این مورد به علت آموزش و فرهنگ سازی است.
وی اضافه كرد: در قزوین هیچ زباله ای نیست اما كرج پر از زباله است.
معاون رئیس جمهور با اشاره به اینكه محیط زیست برای نسل های بعد است، اضافه كرد: چون تكنولوژی در اختیارمان است می گوییم تولید به هر قیمت و كیفیتی. مدیران خودروسازی فارغ التحصیلان شما هستند كجا به كاهش شدت انرژی عمل می كنند؟ دنبال منافع خود هستند و به محیط زیست اهمیتی نمی دهند.
وی خاطرنشان كرد: خودروسازان می گویند فیلتر نصب نكنیم و مردم با دوده زندگی كنند و تحریم را بهانه این اقدام خود می كنند.
معاون رئیس جمهور تصریح كرد: دانشگاه ها باید دانشجویان سبز پرورش دهند؛ افراطیان محیط زیست همچون افراطیان توسعه ضربه می زنند ما بر پرورش دانشجویان سبز تاكید داریم.
وی اضافه كرد: خدمت رئیس قوه قضاییه رفتیم و آقای رییسی گفتند كه ما هیچ چیز از محیط زیست نمی دانیم با این وجود می خواهیم قضاوت كنیم؛ ما احتیاج به تربیت مدیران سبز در دانشگاه ها در تمام رشته ها داریم.

1398/07/20
14:42:08
5.0 / 5
4365
تگهای خبر: آموزش , تحریم , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب