رئیس كل گمرك به مهر خبر داد

احتمال تمدید مجدد ترخیص خودرو های دپو شده، ۱۵۰۰ خودرو در درب خروج

احتمال تمدید مجدد ترخیص خودرو های دپو شده، ۱۵۰۰ خودرو در درب خروج

به گزارش كارت خوب رئیس كل گمرك با اشاره به اینكه نزدیك به 1500 خودروی وارداتی در درب خروج گمرك مانده اند، اظهار داشت: در حال پیگیری هستیم تا مهلت ترخیص خودرو های دپو شده از طرف دولت به مدت یك یا دو ماه مجدد تمدید شود.مهدی میراشرفی در گفت و گو با خبرنگار مهر در ارتباط با ترخیص خودرو های باقی مانده در گمرك، گفت: مهلت ترخیص خودرو های وارداتی دپو شده در نیمه تیر ماه به انتها رسید و در مدت مذكور نزدیك به ۷۵۰۰ دستگاه خودرو ترخیص شد.
رئیس كل گمرك ایران اضافه كرد: در این بین نزدیك به ۱۵۰۰ دستگاه خودروی دیگر نیز به گمرك اظهار شد اما با عنایت به اینكه در مصوبه هیات وزیران عبارت ترخیص كالا ملاك بوده است، این خودرو ها پس از اظهار در درب خروج گمرك مانده اند.
وی با اشاره به اینكه پروسه ستاندن مجوزهای قانونی در درب خروج گمرك انجام می شود، اشاره كرد: در واقع این خودرو ها به سبب اینكه نتوانسته اند مجوزهای قانونی را ستاندن و هنگام خروج ارائه نمایند اجازه خروج پیدا نكرده اند.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: برای جهت حل این مشكل در حال پیگیری هستیم تامصوبه دی ماه دولت در صورت امكان نسبت به همان خودروهایی كه قبلا در اماكن بندری و مناطق ویژه وجود داشت، مجدد تمدید شود.
میراشرفی اضافه كرد: البته با عنایت به اینكه متولی وزارت صنعت، معدن و تجارت است، این پیشنهاد باید از طرف این وزارتخانه در دولت طرح شود تا بتوان مصوبه را تمدید كرد.
وی در ارتباط با اینكه در صورت موافقت دولت، این مصوبه تا چه زمانی تمدید می شود، اشاره كرد: بعید میدانم بیشتر از یك یا دو ماه تمدید شود كه البته این مساله هم باید پیشنهاد شود تا ببینیم نظر دولت چیست.
به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، ماجرای خودرو های وارداتی دپو شده به حدود دو سال پیش بر می گردد كه نزدیك به ۱۳ هزار خودرو وارد كشور شد، اما به سبب مسائل مختلف همچون ثبت سفارش های غیر قانونی و تغییر سیاست ارزی دولت این خودرو ها در گمرك دپو شد؛ نیمه دی ماه سال قبل دولت مصوبه ای را ابلاغ نمود كه برمبنای آن به صاحبان خودرو چهار ماه فرصت داده شد تا برای ترخیص خودرو ها با دریافت مجوزهای لازم و انجام تشریفات گمركی اقدام نمایند. نیمه اردیبهشت سال جاری این زمان به انتها رسید و هیات دولت دو ماه دیگر این فرصت را تمدید كرد.


منبع:

1398/06/08
11:07:37
5.0 / 5
4778
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب