گزارش كارت خوب به نقل از مهر؛

صادرات سال قبل ۵ درصد كم شد، افت ۳۰ درصدی صادرات میعانات

صادرات سال قبل ۵ درصد كم شد، افت ۳۰ درصدی صادرات میعانات

كارت خوب: برمبنای تازه ترین آمار تجارت خارجی كشور، صادرات ایران در سال ۹۷ با افت ۵ درصدی روبه رو شده كه در این بین صادرات میعانات گازی ۳۰ درصد كاهش داشته است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بررسی تازه ترین آمار گمرك از تجارت خارجی ایران نشان می دهد، طی سال ۹۷ صادرات قطعی پتروشیمی ۱۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون دلار بود كه ۳۱.۹۳ درصد از ارزش كل صادرات ایران را به خود مختص كرده است و با عنایت به اینكه میزان صادرات پتروشیمی در سال ۹۶، ۱۴ میلیارد و ۴۸۶ میلیون دلار بود؛ بدین سبب صادرات این محصول از لحاظ ارزشی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ ۲.۳۲ درصد كاهش داشته است.
همچنین صادرات میعانات گازی ۴ میلیارد و ۹۳۵ میلیون دلار بود كه از ارزش كل صادرات كشور سهمی ۱۱.۱۴ درصدی داشته است؛ این در شرایطی است كه صادرات این محصول در سال ۹۶ به میزان ۷ میلیارد و ۶۳ میلیون دلار بود. بدین سان آمار نشان داده است صادرات میعانات گازی در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با ۳۰.۱۲ درصد كاهش روبه رو شده است.
صادرات سایر كالاها باز ۲۵ میلیارد و ۲۲۵ میلیون دلار بوده است كه نسبت به ۲۵ میلیارد و ۴۳۳ میلیون دلار سال ۹۶، كاهش ۸۲ دهم درصدی یافته است.
در مجموع جمع كل صادرات در سال ۹۷ به میزان ۴۴ میلیارد و ۳۱۰ میلیون دلار بود در حالیكه این عدد در سال ۹۶، ۴۶ میلیارد و ۹۸۲ میلیون دلار بود، بدین سبب میزان صادرات كشور در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ با افت ۵.۶۹ درصدی روبه رو شده است.


1398/02/04
14:20:12
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: صادرات , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب