نوبخت در جلسه علنی:

كاهش سقف فروش نفت، خودتحریمی است، تحریم های آمریكا را جدی نگیریم

كاهش سقف فروش نفت، خودتحریمی است، تحریم های آمریكا را جدی نگیریم

كارت خوب: رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه ما نباید تحریم آمریكا را جدی تلقی نماییم، اظهار داشت: كاهش سقف فروش نفت به صورتی خودتحریمی است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۸ پیشنهادی بیان كرد در خصوص اینكه ۳۷ هزار میلیارد تومان از سقف فروش نفت در بودجه سال آینده كم شود.
محمدباقر نوبخت درباره این پیشنهاد اظهارداشت: امیدواریم بتوانیم تحریم ظالمانه و نامعقول آمریكا را به نحو شایسته دور بزنیم همانطور كه تابحال هم این كار را كرده ایم و باز هم از همه هنر خود در این باره استفاده می نماییم.
وی متذكر شد: سال قبل در بودجه، فروش ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار بشكه نفت در روز پیش بینی شده بود اما با این وجود، مواقعی فروش های بسیار خوبی داشتیم و حتی به فروش ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار بشكه نفت در روز هم رسیدیم.
رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان كرد: ما در شرایط فعلی و برای احتیاط سقف فروش نفت را ۱.۵ میلیون بشكه نفت در روز قرار داده ایم اما می توانیم فروش بیشتری هم داشته باشیم.
نوبخت اشاره كرد: اگر خودمان تحریم آمریكا را جدی تلقی نماییم و سقف فروش نفت را كاهش دهیم، كار مناسبی نیست و به صورتی خودتحریمی است.
وكلای ملت در ادامه جلسه علنی با ۲۳ رای موافق، ۱۴۹ رای مخالف، ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در صحن علنی با این پیشنهاد مخالفت كردند.

1397/11/28
16:01:06
5.0 / 5
4813
تگهای خبر: تحریم , فروش , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب