مركز آمار ایران اعلام كرد؛

تورم دهك دهم ۱۷ و هفت دهم درصد، تورم كم درآمدها ۱۵ و هفت دهم درصد شد

تورم دهك دهم ۱۷ و هفت دهم درصد، تورم كم درآمدها ۱۵ و هفت دهم درصد شد

كارت خوب: محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین ۱۵.۷ درصد برای دهك اول تا ۱۷.۷ درصد برای دهك دهم است.به گزارش كارت خوب به نقل از مركز آمار ایران، محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۱۵.۷ درصد برای دهك اول تا ۱۷.۷ درصد برای دهك دهم است.
نرخ تورم كل كشور در مهر ماه ۱۳۹۷ برابر ۱۳.۴ درصد است كه در دهك های مختلف هزینه ای در بازه ۱۲.۷ درصد برای دهك اول تا ۱۴.۳ درصد برای دهك دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۱۵.۷ درصد برای دهك اول تا ۱۷.۷ درصد برای دهك دهم است. هم چنین اطلاع مذكور در مورد گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» بین ۱۰.۴ درصد برای دهك اول تا ۱۳.۶ درصد برای دهك دهم است.
افزایش فاصله تورمی دهك ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهك های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهك ها در این ماه به ۱.۶ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۱.۴ درصد) ۰.۲ واحد درصد افزایش نشان داده است.
فاصله تورمی در گروه عمده «خوراكی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۱ واحد درصد كاهش و در گروه عمده «كالاهای غیر خوراكی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۱.۰ واحد درصد افزایش نشان داده است.

1397/08/05
15:01:27
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: تورم , خدمات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب