پس از اظهارات بانك مركزی اروپا؛

یورو به بالاترین نرخ دو هفته ای خود رسید، سود اوراق جهش كرد

یورو به بالاترین نرخ دو هفته ای خود رسید، سود اوراق جهش كرد

كارت خوب: بعد از این كه یكی از مقامات اعلام نمود بانك مركزی اروپا برنامه مشوق های مالی خویش را تا آخر امسال می كاهد، یورو به بالاترین سطح دو هفته ای خود نزدیك شد.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، بعد از این كه یكی از مقامات اعلام نمود بانك مركزی اروپا برنامه مشوق های مالی خویش را تا آخر امسال می كاهد، یورو به بالاترین سطح دو هفته ای خود نزدیك شد، در حالیكه سود ارواق ۱۰ ساله خزانه داری آمریكا بالاترین ركورد ۱.۵ هفته ای خویش را ثبت نمود.
رشد اقتصادی قدرتمند، بانك مركزی را بیش از پیش متقاعد كرده است كه تورم دوباره به سمت سطح هدف این بانك حركت می كند. اقتصاددان ارشد بانك مركزی اروپا، پیتر پریت، در روز چهارشنبه اظهار داشت: بدین سان احیانا در جلسه هفته آینده اطلاعات بیشتری راجع به آخر برنامه خرید اوراق قرضه بانك مركزی عرضه خواهد شد.

این اظهارات سبب شد كه نرخ یورو تا ۱.۷۹۶ دلار جهش كند كه بالاترین سطح آن از ۲۲ می تا كنون است. در انتها معاملات، یورو همچنان ۰.۵ درصد بالاتر از نرخ روز گذشته خود باقی ماند و در ۱.۷۷۵ دلار تبادل شد. شاخص دلار هم در برابر ارزهای مهم جهان ۰.۲۷ درصد افت كرد.

تحلیل گران می گویند كه وحشت از كاهش برنامه خرید اوراق قرضه بانك مركزی اروپا سبب شده است تا سرمایه گذاران به فروش اوراق قرضه آلمان و سایر اوراق قرضه دولتی اروپا هجوم بیاورند كه در نتیجه قیمت این اوراق كاهش یافته و سود آن ها جهش كرده است و این موج به فروش اوراق خزانه داری آمریكا هم منجر گردید.

1397/03/17
20:48:59
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب