با امضای یك قرارداد؛

روسیه و تركیه اختلاف نظر درباره خط لوله گاز را كنار گذاشتند

روسیه و تركیه اختلاف نظر درباره خط لوله گاز را كنار گذاشتند

كارت خوب: غول دولتی گاز روسیه، گازپروم، اعلام نمود كه قراردادی را با دولت تركیه برای احداث خط لوله گاز امضا نموده است.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، غول دولتی گاز روسیه، گازپروم، اعلام نمود كه قراردادی را با دولت تركیه برای احداث خط لوله گاز امضا نموده است. همینطور این شركت اطلاع داد كه با شركت تركیه ای بوتاس توافق كرده اند به اختلاف نظر خود در مورد شرایط تامین گاز، كه به حكمیت كشیده شده است، خاتمه دهند.
این پروتكل در مورد بخش زمین پایه خط لوله ترانزیت تورك استریم است و گازپروم می گوید این به معنای آن است كه فعالیت پیاده سازی آن می تواند آغاز شود.
تركیه صدور مجوز شركت روسی، برای ساخت قسمت های واقع در خشكی این خط لوله، را به تاخیر انداخته بود. در صورت تكمیل این خط لوله، مسكو می تواند وابستگی خویش را به اوكراین، بعنوان مسیر ترانزیت گاز به اروپا، كم كند.
یك منبع در ماه فوریه اطلاع داده بود كه مشكل صدور مجوز، احیانا با مذاكرات بین گازپروم و بوتاس، در مورد امكان تخفیف در قیمت گاز روسیه، مربوط است.
پیشتر در روز شنبه، رییس جمهور تركیه، رجب طیب اردوغان، اظهار داشت كه تركیه و روسیه به توافقی دست یافته اند كه طی آن برای گاز خریداری شده آنكارا از مسكو، ۱۰.۲۵ درصد تخفیف داده شود.
گازپروم بدون اشاره به این موضوع، در بیانیه روز شنبه خود اعلام نمود كه بحث با شركت بوتاس را خارج از دادگاه حل وفصل می كند.

1397/03/06
13:22:10
5.0 / 5
4435
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب