وزیر مالی فرانسه خواستار شد:

اروپا ضرر شركت ها از تحریم آمریكا ضد ایران را جبران كند

اروپا ضرر شركت ها از تحریم آمریكا ضد ایران را جبران كند

كارت خوب: وزیر مالی فرانسه اعلام نمود: اروپا ضرر شركت ها از تحریم آمریكا ضد ایران را جبران كند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، برونو لو ماریه، وزیر مالی فرانسه اظهار داشت كه كشورش به دنبال این است كه آیا اتحادیه اروپا می تواند ضررهای شركت های اروپایی را كه به دلیل تجارت با ایران مورد تحریم آمریكا قرار گرفته اند، جبران كند یا خیر.
لو ماریه با اشاره به قوانین اروپا از ۱۹۹۶ كه به قول او به اتحادیه اروپا اجازه می داد برای حفاظت از شركت های اروپایی در برابر تحریم های آمریكا، مداخله كند، افزود: فرانسه از اتحادیه اروپا می خواهد مواضع محكم تری در این حوزه اتخاذ كند.
در ۱۹۹۶، وقتی كه ایالات متحده تلاش كرد شركت های خارجی را كه با كوبا تجارت دارند، مجازات كند، ضمن اینكه اتحادیه اروپا با تهدید به تحریم های تلافی جویانه، سبب شد تا آمریكا عقب نشینی كند.
پس از خروج دونالد ترامپ از توافق هسته ای ۲۰۱۵ ایران، شركت های اروپایی ای كه با ایران تجارت می كنند با خطر تحریم های آمریكا روبرو هستند.
لو ماریه روز یكشنبه، به سی نیوز تی وی و یوروپ وان ردیو اظهار داشت: آیا ما به ایالات متحده اجازه خواهیم داد پلیس اقتصادی جهان باشد؟ پاسخ منفی است.

1397/03/01
19:38:27
5.0 / 5
4652
تگهای خبر: تحریم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب