بیانیه بانك مركزی در رابطه با خروج آمریكا از برجام؛

منابع و مصارف ارزی كشور تحت كنترل است

منابع و مصارف ارزی كشور تحت كنترل است

كارت خوب: بانك مركزی به دنبال خروج آمریكا از برجام اعلام می كند؛ این بانك از مدت ها پیش تمهیدات لازم را برای مقابله با نقض برجام توسط آمریكا اندیشیده و به همین منظور، مجموعه ای از تدابیر اتخاذ شده است.


به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران به دنبال خروج ایالات متحده آمریكا از برجام اعلام می كند؛ این بانك از مدت ها پیش تمهیدات لازم را برای مقابله با نقض برجام توسط آمریكا اندیشیده و به همین منظور، مجموعه ای از تدابیر برای این منظور اتخاذ و اجرا شده است. خوشبختانه با اقدامات و سیاست های بانك مركزی، اكنون منابع و مصارف ارزی كشور تحت اشراف و كنترل كامل قرار دارد و نظام بانكی كشور با محوریت بانك مركزی توانایی كامل برای پاسخگویی به تمام نیازهای ارزی كشور را دارد.
متن كامل بیانیه این بانك به این شرح است:
بسمه تعالی
شب گذشته ملت شریف ایران بار دیگر شاهد عدم پایبندی ایالات متحده آمریكا به تعهدات بین المللی خود بود. باوجود پایبندی جمهوری اسلامی ایران به مفاد برجام و اذعان آژانس بین المللی انرژی هسته ای و سایر دولت های عضو به این امر، ایالات متحده آمریكا با خروج از برجام بار دیگر بدعهدی و غیر قابل اطمینان بودن خویش را به تمام جهانیان اثبات كرد. این امر البته برای ملت شریف ایران مبحث جدیدی نبود و در دو سال گذشته، آمریكا مكرراً با اجرا نكردن بندهای مختلف برجام، عدم پایبندی خود به تعهدات بین المللی را به طرق گوناگون نشان داده و اثبات نموده بود.
بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران، با پیش بینی بدعهدی های آمریكا از مدت ها پیش تمهیدات لازم را برای مقابله با نقض برجام توسط آمریكا اندیشیده و به همین منظور، مجموعه ای از تدابیر برای این منظور اتخاذ و اجرا شده است. خوشبختانه با اقدامات و سیاست های بانك مركزی، اكنون منابع و مصارف ارزی كشور تحت اشراف و كنترل كامل قرار دارد و نظام بانكی كشور با محوریت بانك مركزی توانایی كامل برای پاسخگویی به تمام نیازهای ارزی كشور را دارد. سیاست های مذكور با محوریت پشتیبانی از تولید ملی باعث كنترل جریان ورود و خروج ارز در كشور شده و بدین ترتیب، توانایی بانك مركزی برای پاسخگویی به نیازهای ارزی كشور افزایش یافته است.
از این رو، بانك مركزی به تمام فعالان اقتصادی اطمینان می دهد كه نقض برجام توسط آمریكا باعث تولید وقفه در پاسخگویی به نیازها و تقاضاهای ارزی كشور نخواهد شد و تأمین تمام نیازها كماكان ادامه خواهد یافت. در این راستا بانك مركزی با همكاری دولت و سایر قوا با رصد شرایط سیاسی و اقتصادی موجود، اقدامات و سیاست های متناسب را برای حفظ و تداوم رشد و توسعه كشور اتخاذ خواهد نمود.

1397/02/20
21:13:34
5.0 / 5
4521
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب