رسانه های دولتی چین خبر دادند؛

چین برای متوازن كردن زیان ها بر محصولات آمریكایی تعرفه وضع كرد

چین برای متوازن كردن زیان ها بر محصولات آمریكایی تعرفه وضع كرد

كارت خوب: بر مبنای اعلام رسانه ها، چین بر ۱۲۸ كالای آمریكایی تعرفه وضع كرده تا ضررهایی كه با تعرفه های آمریكایی بر منافع ملی چین تحمیل شده است را متوازن كند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از رویترز، طبق صفحه اول رسانه رسمی پیپلزدیلی چین، این كشور بر ۱۲۸ كالای آمریكایی، از مشروبات الكلی گرفته تا پرتقال، تعرفه وضع كرده است تا ضررهایی كه با تعرفه های آمریكایی بر منافع ملی چین تحمیل شده است را متوازن كند.
پكن روز دوشنبه در پاسخ به تعرفه های جدید آمریكا بر واردات فولاد و آلومینیوم، تعرفه هایی تا سقف ۲۵ درصد را بر كالاهای آمریكایی وارد شده به چین، وضع كرده كه بر مبنای برآوردها، ارزش آن حدود ۳ میلیارد دلار است.
آمریكا به تولیدكنندگان آمریكایی، كانادا و كره جنوبی معافیت از تعرفه اعطا كرده است؛ اما چین كه تامین كننده به نسبت كوچكتری برای آمریكا به حساب می آید، از این تعرفه ها معاف نیست.
كارشناسان به صورت گسترده، اندازه تعرفه های چینی را متوسط ارزیابی كرده اند و آن را بعنوان شلیك اخطاری برای دولت آمریكا تلقی می كنند كه این هفته مقرر است تعرفه هایی را بر لیستی از واردات تكنولوژی چینی اعلام كنند.

1397/01/15
17:43:44
5.0 / 5
4515
تگهای خبر: محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب