كاردار سفارت هند در پاسخ به مهر:

پول نفت ایران را كامل می پردازیم، پرداخت ها به یورو است

پول نفت ایران را كامل می پردازیم، پرداخت ها به یورو است

كارت خوب: كاردار سفارت هند با اشاره به اینكه هیچ مشكلی بر روی پرداخت مبلغ فروش نفت ایران به هند وجود ندارد، اظهار داشت: پرداخت ها به یورو صورت می گیرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، دوش اوتام در حاشیه شروع به كار نمایشگاه اختصاصی هند در ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه هیچ مشكلی بر روی پرداخت مبلغ فروش نفت ایران به هند وجود ندارد، اظهار داشت: تمام پرداخت ها با یورو انجام می گردد و ما برای پرداخت چند كانال داریم كه یكی از آنها یوكوبانك است.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر اضافه كرد: بانك های ایرانی با یوكوبانك حساب های مشتركی در ایران و هند دارند كه ازاین رو اتفاقی برای پول های حاصل از تبادلات تجاری دو كشور رخ نمی دهد.
اوتام خاطرنشان كرد: برای تجارت غیرنفتی با ایران، مكانیزم یوكوبانك هند را داریم كه در ایران شعبه دارد و ۶ بانك در حال همكاری با آنها هستند و پرداخت ها با استفاده از یوكوبانك صورت می گیرد.
كاردار سفارت هند در ایران در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر در خصوص اینكه آیا پول نفت ایران از جانب هند پرداخت می گردد یا خیر؟ اظهار داشت: پس از تحویل هیچ مشكل برای پرداخت پول ایران وجود ندارد و شركت های هندی هم مرتب پرداخت هایی را صورت می دهند پس مشكلی وجود ندارد.
وی در پاسخ به این سوال تصریح كرد: همه بدهی های هند به ایران در دوران تحریم پرداخت شده است.
اوتام در ادامه به سفر اخیر حسن روحانی و دیدار وی با مودی نخست وزیر هند اشاره و تصریح كرد: رهبران دو كشور می خواهند روابط دوجانبه افزایش یابد و در سفر رئیس جمهور ایران به هند هم تاكید شده و سرمایه گذاران هندی در بخش نفت و گاز ایران وارد شوند و البته دو كشور مصمم به افزایش سطح تبادلات تجاری هستند.
وی اضافه كرد: حجم تبادلات تجاری بین ایران و هند در سال ۲۰۱۷ میلادی معادل ۱۲.۸ میلیارد دلار بوده است. ضمن اینكه هند هم ۸۵ میلیون دلار در بندر چابهار سرمایه گزاری نموده و خط اعتباری ۱۵۰ میلیون دلاری را مختص كرده است.
كاردار سفارت هند در ایران خاطرنشان كرد: تمركز هند بر روی فاز یك بندر چابهار است باآنكه برپایه اعلام دولت ایران، این پروژه ۵ فاز دارد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه اختصاصی هند در ایران تصریح كرد: در این نمایشگاه صد شركت هندی در حوزه های غذا، كلاسیك، مهندسی، آی تی و ماشین آلات حضور دارند كه كالاهای خویش را عرضه خواهند كرد و البته بزرگترین رویداد پس از سفر روحانی به هند است كه امیدواریم تجار ایرانی هم نمونه آن را در هند پیاده سازی كنند.

1396/12/19
22:08:04
5.0 / 5
4621
تگهای خبر: بانك , پرداخت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب