با موافقت نمایندگان مجلس؛

وام ازدواج ۱۵ میلیون تومان تعیین شد

وام ازدواج ۱۵ میلیون تومان تعیین شد

كارت خوب: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با افزایش وام ازدواج به میزان ۱۵ میلیون تومان موافقت كردند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، در جلسه علنی نوبت بامداد روز پنج شنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با تصویب بندی از لایحه بودجه وام ازدواج در سال ۹۷ را به ۱۵ میلیون تومان افزایش دادند.
در تبصره ۱۵ لایحه بودجه مقرر شد، شركت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران مكلف است منابع تعیین شده در بودجه مصوب سالانه خویش را به شركت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر بابت هزینه های بهره برداری پرداخت كند.
همچنین در بند ب-تبصره 16 مصوب شد، به منظور پشتیبانی از ازدواج جوانان، بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران موظف است كلیه بانكها و مؤسسات اعتباری كشور را ملزم كند به اندازه سهم خود از مجموع كلیه منابع در اختیار پس انداز، جاری و سپرده قرض الحسنه بانكها در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه مشاركت كرده و تسهیلات قرض الحسنه ازدواج را در اولویت نخست پرداخت قرار دهند.
تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هریك از زوجها در سال ۱۳۹۷ یكصد و پنجاه میلیون (۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال با دوره بازپرداخت پنج ساله می باشد. بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران مكلف است گزارش عملكرد این بند را هر شش ماه یكبار به كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی عرضه نماید.
وكلای ملت در بند ج- این تبصره بانك مركزی جمهوری اسلامی ایرانرا مكلف كردند با استفاده از بانكهای عامل مبلغ بیست هزار میلیارد (۲۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال مانده سپرده های قرض الحسنه بانكی و رشد مبلغ مزبور را به تفكیك چهارده هزارمیلیارد (۱۴.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال به كمیته امداد امام خمینی(ره) و شش هزار میلیارد (۶.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال به سازمان بهزیستی با معرفی دستگاههای ذی ربط به مددجویان و كارفرمایان طرحهای اشتغال مددجویی پرداخت نماید. در صورتی كه هریك از دستگاههای مذكور نتوانند به هر میزان سهمیه تسهیلات خویش را تا آخر آذرماه ۱۳۹۷ استفاده نمایند، سهمیه مذكور به دیگر دستگاههای مشمول تعلق می گیرد.
نمایندگان مجلس در بند د-مقرر كردند، در اجرای ماده(۷۷) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲)، مبلغ یكهزار میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰)ریال از منابع قرض الحسنه بانكها، در اختیار ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و كمك به زندانیان نیازمند با اولویت زندانیان زن نیازمند، قرار می گیرد.

1396/12/03
14:51:04
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب