در ۱۰ ماهه ۱۳۹۶ رخ داد:

ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی افزایش یافت

ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی افزایش یافت

به گزارش كارت خوب سرمایه گذاران خارجی در صنایع متنوع بورس تهران حضور دارند به صورتی كه در ۳۷ صنعت فعال می باشند و در انتها دی نسبت به ابتدای امسال، ارزش مالكیت سرمایه گذاران خارجی، ۴۶درصد افزایش داشته است.


به گزارش كارت خوب به نقل از شركت بورس تهران، حمید روح بخش، اظهار داشت: سرمایه گذاران خارجی در ۱۰ ماهه اول ۱۳۹۶ در بخش خرید فعال تر بودند به صورتی كه از كل معاملات سرمایه گذاران خارجی، ۵۱ درصد به خرید اختصاص داشته و ارزش معاملات سرمایه گذاران خارجی در ۱۰ ماهه سال ۹۶ نسبت به مدت مشابه سال قبل در حدود ۶ درصد كاهش داشته است.
وی تصریح كرد: در این مدت ۹۴ سرمایه گذار خارجی اقدام به خرید و فروش كردند كه از این تعداد ۱۴ شخص حقوقی و ۸۰ شخص حقیقی است.
روح بخش به سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی اشاره نمود و اضافه كرد: در این مدت ۹۳ درصد معاملات سرمایه گذاران خارجی توسط اشخاص حقوقی و مابقی معادل ۷ درصد توسط اشخاص حقیقی خارجی انجام شده است.
وی به حضور سرمایه گذاران خارجی در صنایع مختلف بورسی اشاره نمود و تصریح كرد: سرمایه گذاران خارجی در صنایع متنوع بورس تهران حضور دارند به صورتی كه در ۳۷ صنعت فعال می باشند. همینطور در انتها دی ماه نسبت به ابتدای سال جاری، ارزش مالكیت سرمایه گذاران خارجی برابر با ۴۶ درصد افزایش داشته است.
این مقام مسئول در بورس تهران اضافه كرد: ۹۶ درصد معاملات سرمایه گذاران خارجی به سهام اختصاص دارد و مابقی به ترتیب در اختیار حق تقدم، اوراق بدهی، صندوق قابل معامله و اختیار معامله قرار دارد.
روح بخش خاطرنشان كرد: تعداد اشخاص خارجی مالك اوراق بهادار برابر با ۶۸۷ كد معاملاتی است كه نسبت به ابتدای سال برابر با ۱۶ درصد افزایش داشته است.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شركت بورس تهران در انتها اظهار داشت: تطبیق ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی به تفكیك صنعت در ۳۰ دی ماه نسبت به ابتدای سال نشان داده است سرمایه گذاران خارجی در ۲۲ صنعت با افزایش ارزش دارایی مواجه و در ۱۵ صنعت با كاهش ارزش دارایی مواجهند
 

1396/11/30
13:43:26
5.0 / 5
4785
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب