آخرین وضعیت جسمی اردشیر مجردتاکستانی

آخرین وضعیت جسمی اردشیر مجردتاکستانی

کارت خوب: اردشیر مجرد تاکستانی، هنرمند پیشکسوت نگارگر که به سبب مشکل قلبی در بیمارستان بستری بود، به منزلش منتقل شد و با بهبود وضعیت جسمی در وضعیت پایداری به سر می برد.


به گزارش کارت خوب به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت، سیدعباس عظیمی مدیرعامل این موسسه در تماسی تلفنی با همسر اردشیر مجردتاکستانی، هنرمند پیشکسوت نگارگر، گنجینه زنده بشری در میراث ناملموس یونسکو و عضو موسسه هنرمندان پیشکسوت در جریان آخرین وضعیت جسمی این هنرمند قرار گرفت.
مجردتاکستانی که چند روز قبل به سبب مشکل قلبی در بیمارستان بستری شد بگفته همسرش شب گذشته بعد از بهبودی از بیمارستان مرخص شد و وضعیت جسمی پایداری دارد.
اردشیر مجرد تاکستانی متولد ۱۳۲۸ یکی از نقاشان مکتب مینیاتور است. وی نگارگر و محقق نگارگری و تذهیب و تشعیر فارغ التحصیل هنرستان هنرهای تجسمی است. او نمایشگاه های انفرادی در حوزه نگارگری برگزار کرده و در بیش از بیست نمایشگاه گروهی در چندین نمایشگاه خارجی نیز حضور داشته است.
در ۲۶ آذر ماه سال ۱۳۹۹ اردشیر مجرد تاکستانی به همراه محمود فرشچیان و سه نفر دیگر از اساتید نگارگری ایران به عنوان گنجینه های زنده بشری، در لیست میراث ناملموس یونسکو ثبت شدند.
وی مدرس مینیاتور در هنرستان های گرافیک دانشگاه تهران و از داوران اولین دوسالانه نگارگری ایران است. از این هنرمند مقالاتی در حوزه ابروباد در دایرهٔ المعارف بزرگ اسلامی و تاریخچه تذهیب در دایرهٔ المعارف بزرگ شیعه به چاپ رسیده است. تاکستانی سرپرست کارگاه مرمت و صحافی سنتی نسخه های خطی و نفیس حرم فاطمه معصومه است.
منبع:

1403/04/20
18:24:12
5.0 / 5
76
تگهای خبر: نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب