جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان مركزی

هفته دفاع مقدس تجلی اقتدار ملت ماست

هفته دفاع مقدس تجلی اقتدار ملت ماست

به گزارش کارت خوب، مرکزی جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: هفته دفاع مقدس تجلی اقتدار ملت ماست.


سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا عسگری، شامگاه چهارشنبه ۲۹ شهریور، همزمان با شروع ویژه برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان محلات که در مرکز آموزشی شهید محلاتی برگزار گردید، با بیان این نکته که تلاش تمام شهدا برای برافراشته نگهداشتن پرچم امام حسین(ع) بود، اظهار داشت: هفته دفاع مقدس بسیار باارزش بوده و تجلی اقتدار ملت ماست. این هفته بیان کننده تبلورِ رشادت و سلحشوری مردم و تقابل دنیای اسلام با دنیای کفر است. تمام مردم در ثبت این افتخار بزرگ در کارنامه انقلاب سهیم بوده اند.
وی افزود: تمامی ابرقدرت ها با امکانات، تجهیزات و نیات پلید خود در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا از ایجاد این انقلاب جلوگیری نمایند. آنها جنگ را بر ما تحمیل کردند تا تمام هستی ما را به یغما ببرند. برای بیان ارزش و جایگاه دفاع مقدس باید به همان روزها و شرایط موجود بازگردیم تا اهداف دشمن از تقابل با ما نیز مشخص شود. آنها در ابتدا تلاش کردند تا با نفوذ در انقلاب آنرا منحرف کنند.
وی ادامه داد: از آنجائیکه دشمنان به نتیجه دلخواه نرسیدند، به سمت ترور و تخریب رفته و با تحریک قومیت ها تلاش کردند تا جمهوری اسلامی و ایران را تجزیه کنند. وقتی که از روش های مختلف به نتیجه نرسیدند، بوسیله تحریک و تطمیع صدام که از حاکمان جاه طلب منطقه بود، وی را به شکلی فریب دادند که رویای فتح چند روزه تهران در ذهن وی به وجود آمد.
عسگری اظهار داشت: بااینکه جنگ، لطمه هایی از قبیل کشتار و تخریب دارد اما تدبیر امام(ره) جنگ را به فرصت تبدیل کرد. اگر به عملیات های ما نگاه کنید، تمامی قدمهای رزمندگان برای رضای خدا است و دفاع مقدس ما تبدیل به دانشگاهی شده بود که جوانان بی تجربه در آن حضور پیدا کرده و به فرماندهانی با تجربه تبدیل می شدند.
وی اظهار داشت: بااینکه کشورهای مختلف از نظر اعتقادی و خیلی از مسائل با یکدیگر متفاوت هستند اما از آنجائیکه دیدگاه ها و موضع گیری های امام خمینی(ع) مواضع آنها را به خطر می انداخت، بعد از مشاهده همت و توان مردم، جنگ را به ما تحمیل کردند. جنگ تحمیلی ما تنها جنگ با یک کشور نبود بلکه جنگ اعتقادی، معنویت و دین ما بود.
وی با اعلان اینکه تحریم ها بهانه ای برای شکست و به زانو درآوردن مردم ایران بود، اظهار داشت: باارزش بودن دفاع مقدس از آن جهت است که ما با دستان خالی به مبارزه با دشمن پرداختیم. توانمندی ما در حوزه های مختلف در بین کشورها و برافراشته نگه داشته شدن پرچم امام حسین(ع) در این کشورها، نشان از به بار نشستن خون شهدا است.
وی ادامه داد: حاکمیت اسلام و دین در جامعه خواسته شهدا بود که در کشورهای مختلف درحال ایجاد است. مردم و جوانان ما راه صد ساله را یک شبه طی کردند و از امام خمینی(ع) مدال افتخار را دریافت نمودند.
جانشین فرماندهی سپاه روح الله استان مرکزی اظهار داشت: بااینکه مردم ما پیامبر(ص) و امامان معصوم را ندیدند اما به ندای کسی که زاده پیغمبر بوده و دغدغه دین را داشت، لبیک گفتند. جنگیدن مردم با دستان خالی و در شرایطی که در تحریم به سر می بردیم سبب شد تا تمامیت ارضی و انقلاب خودرا حفظ نماییم. دشمن کوشش کرد تا این تمامیت ارضی را خدشه دار کرده و مناطق نفت خیز همچون خوزستان را جدا کند تا چیزی از دین ما باقی نماند.
وی اظهار داشت: ابتکاراتی که در این جنگ به خرج داده شد، امروزه در دانشگاه های مختلف دنیا درحال تدریس است و کسی باور نمی کند که ما در زیر بمباران دشمن روی اروند پل تاسیس کردیم. عبور از اروند یک معجزه تلقی می شود و این ابداعات ثمره اخلاص رزمندگان ما بود که به آنها برکت می داد.
وی افزود: امروزه دشمنان با بهره گیری از فضای مجازی با بکارگیری دروغ، ترفند و شبهه افکنی و غبارآلود کردن فضا، در خانه های ما نفوذ پیدا کرده و درحال عضوگیری از فرزندان ما بوده و بدنبال جدا کردن فرزندان ما از ارزش ها هستند. در آموزش و تربیت نیز باید به سبک دفاع مقدس اقدام نماییم.
وی ادامه داد: بااینکه خدمتگزاران ما در حوزه های تربیتی به خوبی عمل می کنند اما ادامه روند گذشته باتوجه به هجمه های امروزی، جوابگو نخواهد بود و نیازمند برنامه ریزی دقیق تر و بیشتر است. اتفاقاتی را که در سال قبل برای ما رقم زدند، نشان از درماندگی آنها داشت.
عسگری اظهار داشت: یک روز ما در مقابل دریافت سیم خاردار تحریم بودیم اما امروزه برای فروش پهپاد به کشور ابرقدرت روسیه در تحریم هستیم. به برکت خون شهدا، پهپادهای ما تعیین کننده بوده و به قدرت بازدارندگی رسیده ایم. این ها بدنبال جدا کردن جوانان از مجموعه انقلاب و قرار دادن آنها در مقابل انقلاب هستند. باید برای راهنمایی جوانان بیشتر تلاش کرده، ارزش های جامعه و رشادت رزمندگان در دفاع مقدس را بیشتر و بهتر بیان نماییم.
وی اظهار داشت: باید قدر دین، اقتدار و ارزش های خودرا بدانیم و توجه بیشتری به آن از طرف خانواده ها شود. معلمان باید تلاش کنند تا اجازه ندهند شبهه ای در ذهن دانش آموزان بماند و برطرف نمودن شبهات باید در اولویت کاری آنان قرار گیرد. امروزه دین دغدغه تمامی بزرگان و مقام معظم رهبری است.
وی افزود: کسی که از دین، انقلاب و حاکمیت دین بر جامعه دفاع کند، از همان ثواب حضور در دفاع مقدس بهره خواهد برد برای اینکه در دفاع مقدس تنها جان شخص در معرض خطر بود و خانواده وی در امنیت به سر می بردند اما در اغتشاشات سال گذشته، علاوه بر مدافعان از نظام، خانواده آنان نیز در معرض تهدید قرار داشتند. به برکت کوشش های سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی شرایط بسیار خوبی در کشور حاکم است.
وی ادامه داد: بازگشت عربستان از مسیر آمریکا و حرکت در راه تعامل با جمهوری اسلامی از دستاوردهای ایستادگی جبهه مقاومت است. پیروزی های انصارالله یمن و پیروزی های رزمندگان در سوریه نشان از پیروزی جبهه مقاومت و اقتدار جمهوری اسلامی دارد. باید قدردان این موفقیت بوده و اجازه عضوگیری از جوانان خودرا به آنان ندهیم.
وی اشاره کرد: امام خمینی(ره) دغدغه حضرت زهرا(س) در خصوص به خطر افتادن حاکمیت دین را برطرف کرد. باید تلاش نماییم تا حاکمیت جامعه اسلامی محکم و استوار بوده و جریان داشته باشد. نقصان هایی وجود دارد که باید با برنامه ریزی برای برطرف نمودن آنها تلاش نماییم، همگی باید با جدیت بیشتری در میدان ورود پیدا نماییم. امیدوار هستم همه ما در این راه نقش آفرین بوده و در زمره کسانی باشیم که دغدغه مند کشور و جامعه اسلامی هستیم.
به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا، همزمان با فرارسیدن چهل و سومین سالگرد هفته دفاع مقدس، سومین نمایشگاه "عطر لاله" در مرکز آموزشی شهید محلاتی سپاه محلات واقع در روستای ارقده شروع به کار کرد. در این نمایشگاه بصورت روزانه مجموعه ای از توانمندی های نظامی، ادوات سنگین، پهپادی و الکترونیک، زرهی و توپخانه، بازسازی قسمتی از خاکریزها و سنگرهای روح افزا و خاطره انگیز جبهه جنوب با عبور از مسیل و پل های خیبری و یادبود شهدای عملیات کربلای ۴ و ۵ به نمایش درمی آید.
برگزاری غرفه های مردم یاری شامل اقتصاد مقاومتی و اشتغال زایی، ویزیت رایگان، خدمات جذب بسیج، رسیدگی به امور رزمندگان، بسیجیان و کارت ایثار، ایستگاه های مشاوره، نمایش توان فرهنگی و جهادی پایگاه های برتر بسیج شهرستان، معرفی چهره های برتر ایثار و شهادت، معرفی شهید شاخص، ارائه کمک هزینه مشهد مقدس و موکب های صلواتی نیز بخشی دیگری از برنامه های جانبی این نمایشگاه است.
همین طور نمایش رزمی فرهنگی "حماسه مردان آفتاب ۵" توسط گروه ستارگان زمینی نیز در این نمایشگاه اجرا خواهد شد. برنامه های نمایشگاه هر روزه از ساعت ۱۸ شروع می شود.
در ادامه این مراسم، سرود "سلام فرمانده" با حضور ابوذر روحی، خالق این اثر بصورت زنده توسط حاضرین اجرا شد.


منبع:

1402/06/30
13:29:24
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , امنیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كارت خوب
کارت خوب

کارت ویزیت خوب