با افزایش فعالیت تولیدی

اقتصاد ژاپن از جا برخاست

اقتصاد ژاپن از جا برخاست

به گزارش کارت خوب، یک نظرسنجی امروز (سه شنبه) نشان داد که فعالیت تولیدی ژاپن برای نخستین بار در ۷ ماه گذشته در ماه مه افزایش پیدا کرد، در حالیکه بخش خدمات به رشد بی سابقه ای دست یافت چونکه بهبودی بعد از کووید سبب تقویت شرایط کسب و کار شد.


به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا، شاخص مدیران خرید تولیدی ژاپن از ۴۹.۵ ماه آوریل به ۵۰.۸ در ماه مه رسید. این نخستین افزایش بالای ۵۰ است که نشان از رشد را دارد. تولید و سفارشات جدید هم برای نخستین بار از ژوئن گذشته به محدوده توسعه بازگشتند.
این نظرسنجی نشان داد که اختلال در زنجیره تأمین ناشی از بیماری همه گیر که این بخش را تحت تأثیر قرار داد نشانه های بهبود را دارد.
تحلیل گران اعلام کردند که اقتصاد بخش خصوصی ژاپن به روند صعودی خود ادامه داد. همینطور عرضه دهندگان خدمات، شتاب رشد قوی با افزایش رکورد جدید در فعالیتهای تجاری را گزارش می دهند، در حالیکه تولیدکنندگان برای نخستین بار در ۷ ماه گذشته بهبود شرایط را اعلام نمودند.
طبق گزارش رویترز، این نظرسنجی نشان داد که فعالیت بخش خدمات با قوی ترین سرعت ثبت شده در ماه مه به علت شروع باردیگر گردشگری داخلی و بین المللی و ادامه بهبودی بعد از اختلالات همه گیر افزوده شد.
منبع:

1402/03/02
12:57:13
5.0 / 5
285
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب