آغاز رسمی ماراتن بخش خصوصی در سرتاسر کشور

آغاز رسمی ماراتن بخش خصوصی در سرتاسر کشور

به گزارش کارت خوب، بامداد امروز با حضور وزیر صمت در اتاق بازرگانی ایران، رسما فرآیند انتخابات دوره دهم اتاق های بازرگانی کشور شروع شد.


به گزارش کارت خوب به نقل از ایسنا، مطابق برنامه ریزی انجام شده انتخابات از هشت بامداد امروز تا ساعت ۱۸ ادامه می یابد و اعضای اتاق های بازرگانی که پیش از این شرایط حضور در انتخابات برایشان تایید شده، امکان رای دادن خواهند داشت.
در مراسم آغاز رسمی فرآیند انتخابات، امروز رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت هم حضور پیدا کرد. وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزاری بموقع انتخابات را مورد توجه قرار داد و آنرا سرآغاز تحول در اتاق ها و به دنبال آن در اقتصاد ایران دانست و اظهار داشت: در کنار هم می توانیم اعتلای اقتصادی کشور را دنبال نماییم. آمارهای کلان مبین حرکت های خوب و امیدوارکننده است. در حوزه های صنعت و معدن شاهد رشد هستیم و شرایط رشد صادراتی هم قابل توجه بوده است. در این بین واردات هم در خدمت صادرات قرار گرفته و شاهد رشد واردات در حوزه های سرمایه ای و واسطه ای به جای حوزه مصرف، هستیم.
فاطمی امین اضافه کرد: حاکمیت تنها قاعده گذار، مسئول ایجاد زیرساخت ها و در نهایت نظارت است، پس ایجاد اتاقی قوی به نفع کشور است.
در کنار او، غلامحسین شافعی - رئیس اتاق بازرگانی - هم در صحبت هایی اهمیت انتخابات اتاق های بازرگانی پرداخت. او از راه ارتباط اینترنتی با تهران، اظهار نمود: اقتصاد امروز کشور با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و از سویی دولت ها بدون حضور بخش خصوصی قوی قادر به رفع این مشکلات نیستند، پس تعالی اتاق ایران مورد تایید همگان است تا بتواند با تمرکز بر منافع ملی، مشاوری منصف و مشوق در کنار قوای سه گانه باشد و آینده اقتصاد را به سمت شرایط بهتر سوق دهد.
رئیس اتاق ایران، دولت و بخش خصوصی را مکمل یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: یک دولت قوی در کنار بخش خصوصی قوی می تواند آینده روشنی برای اقتصاد رقم بزند. استقامت این نهاد مدنی مورد نظر است و همه آنهایی که برای این مهم اعلام آمادگی کردند قابل احترام هستند. این بلوغ بین فعالان اقتصادی بوجود آمده تا انتخاب کنند و خوب انتخاب کنند.
همینطور در این مراسم، حسین میرمحمدصادقی، رئیس انجمن نظارت بر انتخابات، گزارشی از روند ثبت نام کاندیدا و رسیدگی به اسناد و مدارک آنها به منظور احزار صلاحیت، عرضه داد.
بر مبنای اظهارات او برای نخستین بار در این دوره، شرایط ویژه ای در آئین نامه تشکیل و نحوه فعالیت هیات نمایندگان اتاق ایران و اتاق های شهرستان تعیین شده بود که البته شامل برخی ابهامات هم بود. از طرفی طبق این آئین نامه افراد باید حجم انبوهی از اسناد و مدارک را هم در اختیار دبیرخانه انجمن نظارت قرار می دادند.
او استقبال برای مشارکت در این دوره از انتخابات را بسیار خوبی ارزیابی کرد و اضافه کرد: انجمن در جهت رفع ابهامات، انتشار آگهی های لازم در رابطه با فرایند رسیدگی ها و احراز صلاحیت ها در روزنامه، پاسخ به سئوالاتی که از جانب هیات های نظارت در اتاق های سراسر کشور مطرح بود، رسیدگی به پرونده ها و اسناد ارسال شده، حرکت کرد و ۵۰ ناظر را برای حضور در محل برگزاری انتخابات آموزش داد و آنها امروز در مراکز رای گیری کشور حضور دارند.1401/12/20
12:15:41
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب