آماده باش سیل در استانهای سردسیر

آماده باش سیل در استانهای سردسیر

به گزارش کارت خوب، مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو اظهار داشت: هم اکنون هیچ مشکلی برای تأمین آب و برق مناطق زلزله زده وجود نداد و در تمام استانهای سردسیر اعلام آماده باش برای مقابله با سیلاب های احتمالی داده شده است.


سید اعتضاد مقیمی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه در خوی همان روز اول وقوع زلزله در حوزه برق فشار ضعیف گرفتار مشکل شدیم که در همان روز اول با فراخوان نیروهایی که انجام دادیم، این مسئله در سریع ترین زمان برطرف شد، اظهار نمود: بنابر تکلیفی که استانداری آذربایجان غربی تعیین کرده بود تأمین برق چادرها هم جزو وظایف وزارت نیرو تعریف شد که در این بخش هم سریعا نسبت به تأمین برق چادرها اقدام کردیم.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون هم آماده ایم تا هرجایی که اعلام گردید تأمین برق در سریع ترین زمان ممکن صورت گیرد، اظهار داشت: در حوزه آب هم هیچ مشکلی وجود ندارد و افراد به سادگی به آب دسترسی دارند.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وپدافند غیرعامل وزارت نیرو با اشاره به اینکه علاوه بر این، باتوجه به هشدارهایی که سازمان هواشناسی و موسسه تحقیقات آب داده بود، هشدارها به استان ها اعلام شده بود و متناسب با آن آمادگی وجود داشت تا بمحض ایجاد مشکل همکاران به منطقه اعزام شوند، اضافه کرد: در بعضی مکانها با بارش باران و برخی دیگر بارش برف مواجه بودیم، به صورت مثال روز گذشته با قطعی هایی در حوزه فشار متوسط لرستان و الیگودرز و برخی نقاط دیگر مواجه بویم که آمادگی لازم برای مقابله با آن وجود داشت و در زمانی کوتاه مشکل برطرف شد.
مقیمی با اشاره به اینکه همکاران در آماده باش کامل قرار دارند، اظهار داشت: به علت این که شبکه های هوایی برق در مجاورت شرایط دشوار جوی و آب و هوایی قرار دارند، امکان دارد به علت بارش برف و یا باران قطعی صورت بگیرد که در این شرایط عملیات برق رسانی انجام و به صورت کلی حوادث گذرا در زمانی کوتاه برطرف می شود.
وی با اشاره به اینکه اگر در نقطه ای مشکلی ایجاد شود، اکیپ های عملیاتی اعزام می شوند اما به صورت معمول در صورتیکه مشکل و محدودیت راه نداشته باشیم زیر یک ساعت مشکل برطرف می شود و در غیر این صورت از مسیر های دیگر شبکه را برقدار می نماییم، اظهار داشت: تا کنون در حوزه آب در هیچ نقطه ای مشکل نداشته ایم.
مدیرکل دفتر مدیریت بحران وپدافند غیرعامل وزارت نیرو ضمن اشاره به احتمال وقوع سیل در بعضی از استانهای کشور، اظهار داشت: تدابیری که برای استانهای خارج از تهران دیده شده برای تهران هم لحاظ کردیم، اظهار نمود: طبق پیشبینی هایی که از روز شنبه و یکشنبه وجود داشت اعلام آماده باش شد، تا کنون مشکل جدی نداشتیم و مشکلاتی که به صورت گذرا هم صورت گرفت سریعا برطرف شده است، ضمن این که همه همکاران در آماده باش قرار دارند.
به قول مقیمی، حالا در استانهای تهران، البرز، لرستان، کردستان، و همدان و همه استان هایی که اعلام شده که تغییر دما خواهند داشت، همگی در آماده باش قرار دارند، در جنوب کشور هم به علت بارش هایی که صورت گرفت اعلام آماده باش کرده ایم.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا این شرایط تا روز جمعه ادامه دارد، اظهار داشت: در نقاط مختلف این مسئله متفاوت می باشد احتمال دارد در یک نقطه از فردا شروع شود و یک نقطه فردا به پایان برسد.
منبع:

1401/11/12
08:10:10
5.0 / 5
238
تگهای خبر: نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب