یك مقام مسئول:

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

باقیمانده سود سهام عدالت تا چند روز آینده پرداخت می شود

به گزارش کارت خوب سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت اظهار داشت: پنجاه درصد باقیمانده سود سهام عدالت بزودی به دارندگان این سهام پرداخت می شود.به گزارش کارت خوب به نقل از صداوسیما، حسین فهیمی درباره پرداخت سود سهام عدالت گفت اولین بار توزیع سود سهام عدالت بوسیله ساز وکار بازار سرمایه انجام شد و برمبنای میزان سود سهام هر فرد و میزان سهم باقی مانده افراد محاسبه شد.
وی اضافه کرد: برمبنای تصمیم شورای عالی بورس ۵۰ درصد این سود در ایام پایانی سال قبل پرداخت گردید و پرداخت بقیه سود منوط به این است که شرکتها سود خودرا به شرکت سپرده گذاری مرکزی پرداخت کنند که تلاش می نماییم در ایام آینده این کار صورت گیرد.

فهیمی اظهار داشت: ممکنست اشکالاتی در شماره حساب های اعلامی افراد وجود داشته یا اصلاح مشخصاتی داشته اند بدین سبب هموطنانی که هنوز ۵۰ درصد اول را دریافت نکرده اند می توانند بوسیله تماس با مرکز پیام سهام عدالت با شماره ۱۵۶۹ این مساله را پیگیری کنند.

وی درباره ارائه کارت های اعتباری سهام عدالت اظهار داشت: زیر ساخت های این کار انجام شده و اکنون در اختیار بانک ها قرار گرفته است.

فهیمی اضافه کرد: تامین اعتبار لازم برای اعطای این کارها باید از جانب بانک ها صورت گیرد که در وضعیت فعلی در بانک ملی و تجارت این کار انجام شده و مشمولان سهام عدالت که در این دو بانک حساب دارند می توانند تقاضای خودرا ارائه نمایند که معادل ۵۰ درصد ارزش روز سهام به آنها کارت اعتباری داده می شود.

وی اضافه کرد: درخواست ما این است که بقیه بانک ها نیز به این سیستم بپیوندند و ارائه کارت ها را شروع کنند.

فهیمی اظهار داشت: از مجموع ۴۹ میلیون نفر سهامدار عدالت حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر قسمتی از سهام عدالت خودرا فروخته اند که در این مرحله کارت اعتباری به آنها تعلق نمی گیرد و سفارش ما نیز این است که افراد سهام خودرا نگهداری کنند.

سخنگوی ستاد آزاد سازی سهام عدالت افزود: در وضعیت فعلی این کارت ها در دستگاه های فروشگاه های مشخص قابل خرید است و در آینده گسترش خواهد یافت و در همه مراکز عرضه کالا و خدمات قابل استفاده خواهد بود.


منبع:

1400/01/28
15:19:56
5.0 / 5
582
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب