چگونه كارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟

چگونه كارت اعتباری سهام عدالت بگیریم؟

به گزارش کارت خوب مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی، نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت را شرح داد.به گزارش کارت خوب به نقل از صدا و سیما، سمیه محمدی درباره نحوه دریافت کارت اعتباری سهام عدالت، گفت: هدف از اعطای کارت های اعتباری به پشتوانه سهام عدالت، افزایش نقدینگی سهامداران بود. بر این اساس شرکت سپرده گذاری مرکزی از طرف شورای عالی بورس و بانک مرکزی، پروسه اعطای توثیق سهام عدالت را انجام می دهد.
وی اشاره کرد: تا حالا بیش از ۶ هزار درخواست از طرف مشمولان سهام عدالت به شرکت سپرده گذاری ارسال و توثیق شده است.
محمدی افزود: هم اکنون ۲ بانک ملی و تجارت زیرساخت های لازم را انجام داده اند بطوریکه بانک ملی اسفند ماه ۹۹ و بانک تجارت از ۷ فروردین ۱۴۰۰ مبادرت به پرداخت تسهیلات به سهامداران کرده اند.
وی اظهار داشت: افراد باید در هر یک از این ۲ بانک، حساب داشته باشند و بوسیله اپلیکیشن های بانک مبادرت به ثبت نام کنند، اما نکته ای که سهامداران باید به آن توجه نمایند این است که حتما باید کارت ملی جدید داشته باشند.
مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی اضافه کرد: همه سهامداران عدالت که روش مستقیم یا غیر مستقیم را انتخاب نموده اند می توانند از کارت اعتباری سهام عدالت استفاده کنند همین طور باید حتما در سامانه سجام ثبت نام کنند و احراز هویت شوند و بعد در بانک ثبت نام کنند.
محمدی افزود: مشمولان سهام عدالت که شرایط عمومی دریافت تسهیلات را در بانک ها دارند، می توانند تسهیلات دریافت نمایند.
وی اشاره کرد: یکی از شرایط دریافت تسهیلات سهام عدالت این است که سهام فرد نباید توقیف شده باشد.
محمدی درباره افرادی که روش مستقیم را انتخاب کردند نیز اظهار داشت: این افراد باید پیش از ورود به سامانه بانک، حتما تغییر کارگزاری ناظر را در پرتفوی سهام عدالت خود فعال کنند.
مدیر پروژه کارت های اعتباری شرکت سپرده گذاری مرکزی افزود: باتوجه به زمان معاملاتی بورس، افرادی که متقاضی دریافت کارت اعتباری سهام عدالت هستند حتما در ایام کاری و در ساعت ۸ بامداد تا ۱۶ مبادرت به ثبت نام کنند تا پروسه توثیق سهام، سریع تر صورت گیرد.
محمدی همین طور درباره محاسبه مبلغ کارت اعتباری سهام عدالت اظهار داشت: بطور مثال امروز ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت ۶ میلیون تومان است و بانک ۵۰ درصد ارزش سهام عدالت را کارت اعتباری می دهد.

1400/01/15
11:34:56
5.0 / 5
563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب