در گزارش كارت خوب مطرح شد؛

ارزان شدن خدمات حقوقی با كسب وكار شدن وكالت

ارزان شدن خدمات حقوقی با كسب وكار شدن وكالت

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: از آنجائیکه وکالت کسب وکار است، پس انحصار از آن باید برداشته شود و یکی از نتایج رفع انحصار، کاهش هزینه های وکالت است.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، طبق ماده ۷ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴، صادرکنندگان مجوز کسب وکار اجازه ندارند به سبب اشباع بود بازار از پذیرش از صدور مجوز کسب وکار امتناع کنند. با این وجود وکلا سال هاست به بهانه کسب وکار نبودن وکالت و با ایجاد ظرفیت در آزمون وکالت، مانع از ورود خیلی از جوانان مستعد و توانمند به حوزه وکالت می شوند. طبق آمار تنها ۴ درصد از داوطلبان آزمون وکالت موفق به قبولی می شوند.
در این رابطه خلیل بهروزی فر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره مقابله با انحصار در ظرفیت پذیرش وکالت، اظهار داشت: ایجاد انحصار همچون مشکلات و موانع پیش روی تمام کسب وکارها است. هم اکنون وکالت در انحصار است و این مساله ظلم آشکار به فارغ التحصیلان رشته حقوق است.
وی اضافه کرد: به سبب اینکه وکالت کسب وکار است، انحصار آن باید برداشته شود. این مساله هزینه های در رابطه با وکالت را می کاهد و بازار آنرا رقابتی می کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اعلان اینکه باید نسبت به افزایش تعداد وکیل اقدام گردد، اظهار داشت: کانون وکلا باید نسبت به افزایش ظرفیت پذیرش وکیل اقدام نماید. هم اکنون تعداد زیادی از فارغ التحصیل های رشته حقوق بیکار هستند. در صورتیکه صلاحیت علمی معیار جذب وکیل باشد، بطور قطع برای تعداد زیادی از فارغ التحصیلان حقوق، اشتغال زایی خواهد شد.
وی اشاره کرد: این که هر سال یک تعداد مشخصی اجازه وکالت پیدا می کنند، منطقی نیست و زمینه ساز انحصار شده است. انحصار موجود در بازار وکالت باید شکسته شود.

1399/12/13
14:22:52
0.0 / 5
938
تگهای خبر: اشتغال , بازار , حقوق , حقوقی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان كارت خوب
کارت خوب

کارت ویزیت خوب