مقام مسئول:

وزارت جهاد اطلاعات بازارگاه را به سامانه جامع تجارت نمی دهد

وزارت جهاد اطلاعات بازارگاه را به سامانه جامع تجارت نمی دهد

به گزارش کارت خوب مدیر سامانه جامع تجارت ایران اظهار داشت: متاسفانه با وجود مصوبات گوناگون برای جمع آوری سامانه انبارهای گمرک، اما هنوز این مساله اجرائی نشده است و این سامانه همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.به گزارش کارت خوب به نقل از صدا و سیما، محمد شیرازیان با حضور در بخش خبری ۲۱ یک شنبه شبکه یک سیما با اعلان اینکه رصد و رهگیری کالاها وظیفه وزارت صمت در سامانه جامع تجارت است، گفت: فرآیندی که هم اکنون پیاده می شود مورد تأیید وزارت صمت نیست و بارها برای اصلاح این فرایند، پیگیری شده است.
وی اظهار داشت: مصوبات مختلفی داریم که این موازی کاری باید به اتمام برسد که امیدواریم این مصوبات اجرائی شود.
مدیر سامانه جامع تجارت ایران افزود: برمبنای توافقات و ضوابطی که در ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز داشتیم رصد و رهگیری نهاده های دامی و خوراک دام به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده، اما این وزارتخانه موظف شده است در سامانه «بازارگاه» اطلاعات رصد و رهگیری را در اختیار سامانه جامع تجارت قرار دهد که متأسفانه این اتفاق نیفتاده است.
وی اضافه کرد: از سال ۱۳۹۸ پیگیر ارتباط با سامانه بازارگاه وزارت جهاد کشاورزی و از سال ۱۳۹۵ پیگیر ارتباط با سامانه گمرک هستیم، اما متأسفانه گمرک سامانه ای را تحت عنوان سامانه خدمات بعد از ترخیص، راه اندازی کرده است که از همان سال ۹۵، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزیر وقت صمت به این مساله اعتراض کردند که این سامانه، موازی با سامانه جامع انبارها کار می کند.
مدیر سامانه جامع تجارت ایران اظهار داشت: دستگاه های مختلفی همچون حوزه معاون اول، ستاد ملی مبارزه با قاچاق کالا و ارز، وزارت کشور و اخیراً شورای اجرائی فناوری اطلاعات به این اختلاف ورود کردند.
وی اضافه کرد: متأسفانه با وجود مصوبات گوناگون برای جمع آوری سامانه انبارهای گمرک، اما هنوز این مساله اجرائی نشده است و این سامانه همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.
مدیر سامانه جامع تجارت ایران افزود: برمبنای آخرین گزارش شورای اجرائی فناوری اطلاعات، در سامانه انبارهای گمرک، تعداد مختلفی رکورد تکراری، کد پستی اشتباه و کد ملی تکراری وجود دارد.
وی اضافه کرد: چرا گمرک با راه اندازی سامانه موازی، مصرف کننده و انباردار را مکلف می کند در داخل سامانه انبارهای گمرک، اعلام وصول بار را ثبت کند؟ در صورتیکه انباردار داخلی کشور فقط با بار وارداتی، طرف نیست بلکه بار تولیدی داخل کشور را هم ذخیره و انبارداری می کند.
شیرازیان افزود: متأسفانه همچنان این رویه غلط ادامه دارد.


منبع:

1399/10/15
14:30:36
0.0 / 5
1109
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب