دبیركل اوپك:

شانه به شانه با بحران بی سابقه بازار مقابله كرده ایم

شانه به شانه با بحران بی سابقه بازار مقابله كرده ایم

به گزارش كارت خوب دبیركل اوپك با اعلان اینكه حالا بیش از 6 ماه است كه شانه به شانه با بحران بی سابقه بازار مقابله كرده ایم، اظهار داشت: پیش بینی ما برای تقاضای نفت در سال 2020 اندكی بیش از 90 میلیون بشكه در روز است.به گزارش کارت خوب به نقل از دبیرخانه اوپک، چهل و پنجمین نشست مشترک فنی اوپک و غیراوپک (JTC) بمنظور مقدمات برگزاری بیست و سومین نشست مشترک وزارتی نظارت بر توافق اوپک و غیراوپک (JMMC) در ۲۸ مهرماه، روز گذشته (پنجشنبه، ۲۴ مهرماه) بوسیله ویدئو کنفرانس اجرا شد.
کمیته مشترک فنی نهاد فنی کمیته مشترک وزارتی است و هر دو کمیته زیر نظر توافقنامه همکاری (DoC) تاریخی امضا شده در ۱۰ دسامبر ۲۰۱۶ تأسیس شده اند. این کمیته ها موظفند شرایط و چشم انداز جهانی بازار نفت و سطح پایبندی به توافق کاهش تولید داوطلبانه ای که در نشست وزیران اوپک و غیر اوپک تصویب شده است را بررسی نمایند.
محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک در این جلسه درباره تحولات بازار نفت اظهار داشت: حالا بیش از ۶ ماه است که شانه به شانه با بحران بی سابقه بازار مقابله کرده ایم.
وی اضافه کرد: ابرهای تاریک ویروس همه گیر کرونا همچنان ادامه دارد. در برخی از کشورها شاهد موج دوم شیوع این ویروس هستیم که سبب آمیخته شدن فاجعه انسانی و تردید اقتصادی شده است.
دبیرکل اوپک تصریح کرد: در گزارش ماهانه بازار نفت اوپک پیش بینی شده است که تولید ناخالص داخلی جهانی امسال میلادی حدود چهار درصد کم شود و سپس در سال ۲۰۲۱ حدود ۴.۶ درصد بهبود یابد.
بارکیندو اضافه کرد: پیش بینی ما برای تقاضای نفت در سال ۲۰۲۰ اندکی بیش از ۹۰ میلیون بشکه در روز یعنی با کاهش ۱۰ درصدی در ماه های باقیمانده امسال است.
وی در بررسی چشم انداز بلندمدت بازار نفت گفت: در چشم انداز جهانی نفت که اخیرا رونمایی گردید، تقاضای جهانی انرژی اولیه در حال افزایش و رشد برآورد شده است که در ۲۵ سال آینده ۲۵ درصد افزایش می یابد.
دبیرکل اوپک اشاره کرد: انتظار می رود نفت بیشترین سهم از سبد انرژی را حفظ کند و در سال ۲۰۴۵ حدود ۲۸ درصد باشد.
بارکیندو در آخر با اشاره به اینکه ممکنست بدترین دوران بحران کنونی به انتها رسیده باشد، اضافه کرد: تاریخ به ما آموخته است که نیاز به گفت و گو و همکاری برای دستیابی به سیستم انرژی پایدار و مقاوم تر که به نفع همه است همیشه وجود دارد.


منبع:

1399/07/27
11:43:42
5.0 / 5
1293
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب