رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

پرداخت فوق العاده ویژه كادر درمان از مهر ماه

پرداخت فوق العاده ویژه كادر درمان از مهر ماه

به گزارش كارت خوب رئیس سازمان برنامه با اشاره به استخدام ۱۰ هزار نفر از پرسنل شركتی و قراردادی كادر درمان در وزارت بهداشت، اظهار داشت: ماهانه فوق العاده ویژه كرونا را از اول مهر ماه پرداخت می نماییم.


به گزارش کارت خوب به نقل از سازمان برنامه و بودجه، رئیس این سازمان در گفت وگوی اینستاگرامی مستقیم با کادر درمان ضمن اعلام استخدام ۱۰ هزار نفر از پرسنل شرکتی و قراردادی کادر درمان در وزارت بهداشت، اظهار داشت: کارانه معوق درمان هم تا ماه آینده پرداخت خواهد شد. همینطور سازمان برنامه و بودجه کشور، متعهد شد که از مهرماه ماهانه فوق العاده ویژه کرونا را هم به وزارت بهداشت بپردازد. وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۴۰۰۰ کامنت مخاطبان صفحه اینستاگرام در سه سرفصل دسته بندی شده است؛ اظهار داشت: اولین مبحث درخواست کادر درمان شرکتی برای جذب بوده؛ دسته دوم خواهان پرداخت کارانه معوق کادر درمان شده بودند و دسته سوم متقاضیان دریافت فوق العاده ویژه بودند. معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بخشی از این مطالبات متوجه سازمان برنامه و بودجه است است و بخشی از آنها مثل دریافت فوق العاده ویژه، متوجه وزارت بهداشت است که از سازمان اداری و اسستخدامی درخواست کند و سازمان برنامه و بودجه برای آن منابع لازم تأمین کند؛ اضافه کرد: هفته گذشته گفت و گویی با دکتر نمکی داشتم که طی آن برای اجرای دستورات صادر شده به وزارت بهداشت، برنامه ریزی شد. نوبخت اظهار داشت: چنانچه مستحضرید قبلاً منابع لازم برای جذب ۳ هزار نفر نیرو شرکتی تهیه شده بود و بعد با بررسی تعدد نیروهای شرکتی و قراردادی؛ مقرر شد که زمینه جذب ۱۰ هزار نفر فراهم گردد. البته با اولویت افراد شرکتی و قراردادی موجود. مقدمات لازم هم فراهم گردید. در جلسه ستاد کرونا هم با رئیس جمهور صحبت شد و ایشان هم این مورد را پذیرفتند. نهایتاً این مورد مصوب شد.
وی تصریح کرد: بدین سان نخستین اولویت کادر درمان، دال بر جذب اعضای کادر درمان و استخدام آنها پیگیری و مصوب شد. البته ما همچنان نیازمند جذب نیروی جدید هستیم و چنانچه تا آخر سال اعلام نیاز شود، باز هم دولت کوتاهی نخواهد کرد و بیشتر از ۱۰ هزار نفر را هم می توانیم جذب نماییم. معاون رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: درباره کارانه های معوق کادر درمان هم که مطالبه به حقی است؛ باید بگویم که کارانه ها باید از درآمدهای اختصاصی بیمارستان ها تأمین شود. اما به علت وضعیت کرونا و محدود شدن فعالیت دانشگاه ها و … این درآمد چندان محقق نشده است. البته هفته گذشته ۲ هزار میلیارد تومان تحت عنوان بیمه سلامت، برای تأمین این معوقات پرداخت شده است. نوبخت با اشاره به اینکه سازمان نظام پرستاری با جدیت امور کادر درمان را پیگیری می کند، افزود: این سازمان اعلام نمود که دریافتی برخی دانشگاه ها از این محل صفر بوده است. بنابراین ۲ هزار میلیارد تومان دیگر را مستقیماً به دانشگاه ها تخصیص دادیم و به امید خدا، ظرف یکی دو روز آینده پرداخت خواهد شد. اگر این معوقه را دریافت نکردید، بنده را در جریان بگذارید که مجدداً پیگیری کنم. وی با اشاره به اینکه ۵، ۰۰۰ میلیارد تومان کارانه معوق در این حوزه وجود دارد، تصریح کرد: وظیفه دولت می باشد که این معوقات را بپردازد. انشالله تا ماه آینده می کوشم که همه این معوقات هم پرداخت گردد. نوبخت با اشاره به اینکه مبحث «فوق العاده ویژه جذب» از دیگر موارد درخواستی کادر درمان بوده است؛ افزود: در گفت و گویم با وزیر بهداشت این مورد بررسی گردید. ۸۴۰۰ میلیارد تومان، درخواست شما عزیزان برای این منظور بوده است. وزارت بهداشت، اسفندماه در یک مرحله افزایش پرداخت ماهانه به پرستاران داشته است. از آغاز فروردین هم ۱۵ درصد دیگر به دریافتی کادر درمان اضافه شده است. اما باید در نظر داشته باشید که فوق العاده ویژه شغل، دارای بار مالی است و لزوم دارد که تأمین شود. این در شرایطی است که دو مرحله افزایش یاد شده دریافتی پرستاران، در بودجه سال قبل وزارت بهداشت نیامده بود و این وزارتخانه هم اکنون منابع لازم برای فوق العاده ویژه را ندارد. رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: نهایتاً این طور توافق شد که اولاً هیچ بدهی ای به شما نداشته باشیم. ازاین رو معوقات را خواهیم پرداخت. مقرر شد که وزارتخانه هم منابعش را تجهیز کند و ببینند که از کی می تواند فوق العاده ویژه را بپردازد و در تنظیم لایحه بودجه سال آینده هم منابع آن دیده می شود. تا آن زمان ما متعهد شدیم که به وزارت بهداشت، ماهانه فوق العاده ویژه کرونا را از اول مهر ماه پرداخت نماییم. وی در بخش پایانی این گفت و گو تصریح کرد: در مجموع توافقات با وزارت بهداشت شامل «استخدام ۱۰ هزار نیروی شرکتی»، «تامین کارانه معوق تا یکی دو ماه آینده؛ بگونه ای که معوقات به صفر برسد» و «پرداخت فوق العاده ویژه کادر درمان از جانب سازمان برنامه و بودجه کشور مادامی که وزارتخانه امکان پرداخت آنرا بیابد» شد. معاون رئیس جمهور در انتها اظهار داشت: به یاری پروردگار، به مطالبات کادر درمان عنایت خواهیم داشت و برای تأمین منابع مورد نیاز آنها خواهیم کوشید. چون که به فرموده قرآن «پاسخ احسان و نیکی، احسان است». در این حوزه به ما اعتماد کنید. چون که تمام مساعی دولت، سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، در این است که خدمات شما عزیزان، جبران شود.


منبع:

1399/05/14
22:37:44
5.0 / 5
2087
تگهای خبر: استخدام , پرداخت , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب