با رأی نمایندگان؛

كلیات طرح مالیات بر خانه های خالی تصویب گردید

كلیات طرح مالیات بر خانه های خالی تصویب گردید

كلیات طرح مالیات بر خانه های خالی در جلسه علنی امروز مجلس تصویب گردید.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۱۵۰ رأی موافق، ۶۷ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر، با کلیات طرح دو فوریتی «اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم (مالیات بر خانه های خالی)» موافقت کردند.
همچنین طرح مذکور مشتمل بر یک ماده واحده و ۱۱ تبصره است که جزئیات آن در جلسه بعدی مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
طغیانی: به دنبال جدا کردن سوداگری از بازار مسکن هستیم
مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توضیح این طرح اظهار داشت: این قانون از سال ۱۳۹۴ به تصویب رسیده است و کمیسیون اقتصادی با این طرح اصلاحاتی را در این قانون اعمال کرده است تا به شکل موثرتری اجرا شود.
وی افزود: یکی از اصلاحات مربوط به تغییر ضرایب مالیاتی است تا بعنوان عاملی بازدارنده از احتکار خانه ها عمل کرده و خانه ها به بازار عرضه شوند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: در قانون قبلی دستگاه ها فقط موظف بودند تا اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت کنند، اما در این طرح افراد ملزم به خوداظهاری هستند و هر فرد باید آدرس محل سکونت و کد پستی خودرا در سامانه املاک و اسکان ثبت کند و اگر آدرس را اشتباه ثبت کنند، آدرس ثبت شده فقط مشمول خدمات دولتی می شود.
طغیانی با اعلان اینکه ما به دنبال جدا کردن سوداگری از بازار مسکن هستیم، اشاره کرد: این طرح منافاتی با تولید مسکن ندارد بلکه برای مالکان واحدهای تازه ساخته شده مهلتی یک ساله داده شده است تا واحد خودرا با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند.

1399/04/27
12:06:51
5.0 / 5
2011
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب