رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد:

پاداش سال 98 همه بازنشستگان تا اول مهر پرداخت می شود

پاداش سال 98 همه بازنشستگان تا اول مهر پرداخت می شود

به گزارش كارت خوب رئیس سازمان برنامه اظهار داشت: از اول مهرتمام پاداش های ۹۸ پرداخت می شود واینكه بعضی از دستگاه ها اعلام نمودند كه چون اموال مازاد نداریم نمیتوانیم پاداش بازنشستگان را پرداخت نماییم اشتباه است.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه در گفتگویی که به صورت لایو اینستاگرامی برگزار شد، اظهار داشت: استنباط بنده این است که علیرغم امکان تمهیداتی در قانون بودجه برای بازنشستگان، این موارد پوشش دهنده تمام خواسته ها نیست، چونکه هم اکنون بازنشستگان تاکید دارند شرایط اقتصادی بگونه ای است که پرداختی ها به هیچ وجه پاسخگو نیست ازاین رو این را ما هم قبول داریم ولی مهم چاره است.
وی افزود: چاره از نظر دوستان ما این بود که باید بتوانیم از همه ظرفیت های قانونی در این رابطه استفاده نماییم ازاین رو از آنها درخواست کردم که ظرفیت های قانونی را مرور کرده و اگر موردی هست که می توانیم با همین امکانات استفاده نماییم از آن نهایت بهره را ببریم.
نوبخت اضافه کرد: غیر از نظراتی که عزیزان در کانون های بازنشستگی اظهار می کنند در مجموعه فضای مجازی هم عزیزان دیگری در اینباره اظهار نظر کردند بنابراین خواهش کردم عزیزان از تشکل های رسمی و غیر رسمی جمع شوند و ظرفیت ها را احصا کنند.
وی اظهار داشت: کارهایی که با همین ظرفیت قانونی می توانیم انجام دهیم این است که اولاً به صندوق ها اعلام کردیم که از اول فرودین حق اولاد و عائله مندی را محاسبه کنند و این ۵۰ درصد را برای حق اولاد و عئله مندی هم اعمال کنند.
پاداش تمام بازنشستگان پرداخت می شود
نوبخت افزود: نکته دیگر، پاداش بازنشستگی بود که هر سال داده می شود در این خصوص گرچه سازمان برنامه از آغاز سال به همه دستگاه ها ابلاغ نمود که اگر می توانید اموالی که دارید را بفروشید و پرداختی بازنشستگی را بپردازید اما بعضی از دستگاه ها این امکان را نداشتند اما بعنوان یک خبر قطعی چه برای دستگاه هایی که امکان نقد کردن داشته باشند و چه آنهایی که نداشته باشند باید عرض کنم که دستگاه ها باید با نظارت سازمان برنامه بگونه ای عمل کنند که در نیمه اول سال تمام پاداش ها پرداخت گردد.
نوبخت با اشاره به اینکه تا اول مهر همه پاداش های سال ۹۸ انجام می شود تصریح کرد: اینکه بعضی از دستگاه ها اعلام کرند چون اموال مازاد نداریم نمی توانیم پاداش بازنشستگان را پرداخت نماییم اشتباه است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: مبحث دیگر این است که با این وجود دریافتی بازنشسته ها با شاغلین بازهم متفاوت است برای حل این مشکل اول باید بدانیم که تناسب یعنی چه؟ وضع مطلوب چیست؟ و باید چقدر بین شاغل و بازنشسته فاصله باشد که آنرا منطقی بدانیم به همین جهت از تشکل های بازنشستگی خواهش کردم که اول این را مشخص کنند که وضع مطلوب چه وضعی است دوم مشخص شود که مقایسه چگونه باشد. آیا متوسط کل بازنشستگان را محاسبه نماییم یا هر طبقه به صورت جداگانه محاسبه شود.منبع:

1399/04/01
00:11:29
5.0 / 5
2315
تگهای خبر: اقتصاد , پرداخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب