مهر خبر می دهد

تشكیل 88 هزار پرونده برای بنگاه های لطمه دیده از كرونا در بانك ها

تشكیل 88 هزار پرونده برای بنگاه های لطمه دیده از كرونا در بانك ها

كارت خوب: تابحال بیش از 88 هزار پرونده برای بنگاه های لطمه دیده از كرونا جهت دریافت وام در 20 بانك عامل تشكیل شده و مشمولان از فردا برای تكمیل پروسه دریافت وام می توانند به شعب منتخب مراجعه كنند.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، بعد از شیوع ویروس کرونا و تأثیر بر بازارهای مختلف که خطر ریزش شدید نیروی کار را به دنبال داشت، دولت اعلام نمود که برای سرپا ماندن بنگاه ها و حفظ اشتغال آنها، تسهیلاتی از ۱۲ تا بالای ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۲ درصد را به بنگاه های دارای کد بیمه ارائه می دهد.
پس از بررسی های انجام شده در ستاد ملی کرونا و بر طبق اعلام بانک مرکزی، ۱۴ رسته اصلی با ۵۵ زیررسته که شامل یک میلیون و ۲۰۰ هزار بنگاه می شد بعنوان مشمول دریافت وام شناسایی و برای کارفرمایان این بنگاه ها پیامک جهت ثبت اطلاعات در سامانه کارا ارسال شد.
با توجه به اینکه شرط اصلی برای پرداخت وام مذکور حفظ نیروی کار در روزهای شیوع ویروس کرونا بود، در ابتدا اعلام گردید که در صورت حفظ ۹۰ درصد از شاغلین، بنگاه های مذکور مشمول دریافت وام کرونا می شوند اما در ادامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام نمود که در این مساله سهل گیری کرده و اگر بنگاهی تنها یک نیروی خودرا حفظ نموده باشد باز هم می تواند از این وام استفاده نماید.
به این ترتیب به ازای حفظ هر کارگر مقرر شد به بنگاه های لطمه دیده ۱۲ میلیون تومان و به بنگاه هایی که بالاجبار از طرف دولت تعطیل شدند ۱۶ میلیون تومان وام تعلق گیرد و برای سهولت، زمان بازپرداخت نیز از مهرماه تعیین شد.
بر این اساس؛ بعد از ثبت اطلاعات از طرف کارفرما در سامانه کارا، وزارت تعاون ضمن پالایش اطلاعات و احراز حفظ اشتغال، اطلاعات را برای واریز تسهیلات به ۲۰ بانک ارسال می کند و کارفرما با مراجعه به بانک منتخب خود، پروسه دریافت وام را تکمیل می کند.
در این راستا مطابق با آخرین پی گیری های خبرنگار مهر از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تابحال بالای ۸۸ هزار پرونده برای ارسال به بانک آماده شده است و کارفرمایان مشمول می توانند از فردا شنبه ۲۴ خرداد ماه با مراجعه به بانک منتخب خود، تسهیلات مذکور را دریافت نمایند.
گفتنی است؛ مجموع تسهیلات در نظر گرفته دولت برای این طرح ۴۹ هزار میلیارد تومان است و هیچ گونه محدودیت زمانی برای ثبت نام کارفرمایان در سامانه کارا وجود ندارد اما طبق برنامه ریزی ها مقرر است تسهیلات تا اختتام تیر پرداخت گردد بدین سبب مشمولین بهتر است هر چه سریع تر در سامانه ثبت نام کنند.


منبع:

1399/03/23
15:09:47
5.0 / 5
2702
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب