در سال ۹۸

تورم تولیدكننده برق ۴ درصد كاهش پیدا كرد

تورم تولیدكننده برق ۴ درصد كاهش پیدا كرد

كارت خوب: شاخص كل قیمت تولیدكننده بخش برق، بر اساس سال پایه ۱۳۹۰، در سال ۱۳۹۸ برابر با ۱۲۱.۲۵ است كه نسبت به سال قبل ۳.۹۶ درصد كاهش داشته است.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق در سال ۱۳۹۸ را منتشر نمود.
شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش برق، بر اساس سال پایه ۱۳۹۰، در سال ۱۳۹۸ برابر با ۱۲۱.۲۵ است که نسبت به سال قبل ۳.۹۶ درصد کاهش داشته است. شاخص قیمت بخش برق در سال ۱۳۹۷، رقم ۱۲۶.۲۴ بوده که نسبت به سال پیش از آن معادل ۴.۷۴ درصد افزایش داشته است.
شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق، بر اساس سال پایه ۱۳۹۰، در ساعات اوج بار، در ۱۳۹۸ برابر با ۱۱۸.۱۳ است که نسبت به سال قبل ۶.۰۸ درصد کاهش داشته است. همینطور عدد شاخص مذکور در سال ۱۳۹۷ برابر با ۱۲۵.۷۸ بوده که نسبت به سال قبل ۶.۸۵ درصد افزایش یافته بود.
شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق، بر اساس سال پایه ۱۳۹۰، در ساعات میان بار، در سال ۱۳۹۸ برابر ۱۱۷.۴۱ است که نسبت به سال قبل ۴.۲ درصد کاهش داشته است. شاخص مذکور در سال ۱۳۹۷ برابر با ۱۲۲.۵۹ بوده که نسبت به سال قبل ۳.۹۸ درصد افزایش یافته بود.
شاخص قیمت تولیدکننده بخش برق، بر اساس سال پایه ۱۳۹۰، در ساعات کم بار، در سال ۱۳۹۸ برابر ۱۳۳.۵۵ است که نسبت به سال قبل ۱.۵۶ درصد کاهش داشته است. همینطور عدد شاخص مذکور در سال ۱۳۹۷ برابر ۱۳۵.۶۶ بوده که نسبت به سال قبل ۶۹.۴ درصد افزایش یافته بود.

1399/02/20
21:20:23
5.0 / 5
2782
تگهای خبر: تورم , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب