مركز آمار ایران:

فاصله تورمی دهك ها در فروردین به ۳ ۴ درصد رسید

فاصله تورمی دهك ها در فروردین به ۳ ۴ درصد رسید

كارت خوب: فاصله تورمی دهك ها در فروردین ماه به ۳.۴ درصد رسید كه نسبت به ماه قبل (۲.۷ درصد) ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است.به گزارش کارت خوب به نقل از مهر، شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور برمبنای دهک های هزینه ای - فروردین ۹۹ از طرف مرکز آمار ایران اعلام گردید.
نرخ تورم کل کشور در فروردین ماه ۱۳۹۹ برابر ۳۲.۲ درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه ۳۰.۸ درصد برای دهک اول تا ۳۴.۲ درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» بین ۳۴.۰ درصد برای دهک اول تا ۳۸.۰ درصد برای دهک دهم است. هم چنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» بین ۲۷.۷ درصد برای دهک اول تا ۳۳.۲ درصد برای دهک دهم است.
فاصله تورمی دهک ها
بر اساس اعداد مربوط به تورم در بین دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به ۳.۴ درصد رسید که نسبت به ماه قبل (۲.۷ درصد) ۰.۷ واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ۰.۷ واحد درصد و در گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» نسبت به ماه قبل ۰.۶ واحد درصد کاهش نشان میدهد.منبع:

1399/02/06
23:21:19
5.0 / 5
2979
تگهای خبر: تورم , خدمات , قیمت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب