درخواست عجیب بانك مركزی تایلند از مردم

اسكناس ها را نجوشانید!

اسكناس ها را نجوشانید!

به گزارش كارت خوب بانك مركزی تایلند از روش های غیراصولی ضدعفونی كردن اسكناس انتقاد نمود.


به گزارش كارت خوب به نقل از ایسنا، بانك مركزی تایلند با صدور اطلاعیه ای از شهروندان این كشور خواست تا برای كمك به كاستن از سرعت شیوع كرونا در این كشور، اسكناس ها را قبل از خرج كردن ضدعفونی كنند. با این وجود روش های شستشوی عجیب اسكناس توسط بعضی از شهروندان این كشور سبب شده است تا بانك مركزی با انتقاد از این دست رفتارها، خواستار ضدعفونی اصولی اسكناس شود.
این بانك از مردم خواسته است تا به جای كارهایی نظیر جوشاندن یا شستن اسكناس ها با پودر لباس شویی، آنها را با استفاده از الكل و یا خیساندن آنها در محلول آب و صابون و سپس خشك كردن آنها در مقابل نور خورشید ضدعفونی كنند.
تایلند با وجود حجم نسبتا بالای گردشگران ورودی، وضعیت بهتری در مقایسه با كشورهای جنوب شرق آسیا دارد بگونه ای كه شمار مبتلایان در این كشور به ۲۵۵۱ نفر و شمار قربانیان هم ۳۸ نفر اعلام شده است.
بانك مركزی تایلند به مردم پیشنهاد داده است تا حد امكان از روش های پرداخت دیجیتالی در تراكنش های مالی روزمره خود استفاده كنند و استفاده از اسكناس و سكه را كاهش دهند.
تقاضای بانك مركزی تایلند از مردم برای ضدعفونی كردن اسكناس در شرایطی مطرح می شود كه بعضی از بانكهای مركزی در جهان همچون بانكهای مركزی چین و آمریكا، به علت نگرانی از صدمه دیدن اسكناس ها، خود كار ضدعفونی كردن اسكناس ها را بر عهده گرفته اند.
بنابر اعلام بانك مركزی چین، اسكناس ها در كنار ساختمان های عمومی، آسانسورها و وسایل نقلیه جزو اصلی ترین راه های انتقال ویروس كرونا هستند و به علت گستردگی تماس مردم با آنها، باید پاكیزه بمانند.
طبق دستورالعمل جدید بانك مركزی چین، همه بانك ها باید قبل از تحویل وجه نقد به مشتریان آنها را ضد عفونی كرده و دست كم یك هفته پیش از تحویل به مشتریان خود با استفاده از حرارت و اشعه ماورا بنفش، ویروس های آنرا از بین ببرند. هم چنین اسكناس های بسیار آلوده باید سوزانده و نابود شوند.1399/01/24
23:12:37
5.0 / 5
3489
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , پرداخت , سكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
کارت خوب

کارت ویزیت خوب