بلومبرگ اعلام كرد؛

مذاكره برای ارسال طلا با پروازهای چارتری

مذاكره برای ارسال طلا با پروازهای چارتری

به گزارش كارت خوب تأمین كنندگان طلا به دنبال شیوع كرونا در جهان كه به توقف سفرهای هوایی منجر گردیده است، سرگرم مذاكره هستند تا محموله ها از راه پروازهای چارتری یا باری ارسال شوند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، بلومبرگ نوشت: بازار جهانی طلا با شیوع كرونا گرفتار تغییرات و نوسانات زیادی شده است. مسائل لجستیكی بی نهایت دشوار شده اند و در شرایطی كه تقاضا برای طلا افزوده شده است، بعضی از پالایشگاه های بزرگ طلا مجبور شده اند فعالیتشان را متوقف كنند. یك پالایشگر بزرگ آفریقای جنوبی پنج شنبه گذشته اعلام نمود ناچار است ارسال طلا به لندن را متوقف نماید.
انجمن بازار طلای لندن كه نماینده فعالان بازار طلا است، اعلام نمود ظرفیت پالایش مشكلی نیست و پالایشگر به حد كافی وجود دارد تا تقاضا را تأمین كند اما این گروه به دنبال راهی برای حل مشكلات لجستیكی بوده و سرگرم تحقیق درباره امكان اجازه حمل جهانی خارج از لندن است.
پالایشگرها و سایر فعالان بازار سرگرم تعامل با شركت های لجستیكی هستند تا مشكل محدودیت های سفر را رفع كرده و امكان حمل فیزیكی طلا از راه پروازهای باری یا چارتری را فراهم نمایند.
اختلالات در زنجیره تأمین طلا به همراه افزایش شدید تقاضا برای این دارایی مطمئن سبب شده است قیمت طلا بالاتر رود. قیمت طلا هفته گذشته تحت تاثیر ابهامات در مورد وجود طلای كافی در نیویورك برای تحویل قراردادهای آتی، بزرگترین رشد هفتگی در ۱۱ سال گذشته را ثبت نمود و قیمت هر اونس طلا آخرین بار در بالای مرز ۱۶۰۰ دلار بسته شد.
برخی از خرده فروشان و عمده فروشان طلا اعلام نموده اند كه موجودیشان در حال اتمام است و شركت "راند ریفاینری" آفریقای جنوبی به دنبال توقف پروازهای تجاری، سرگرم بررسی گزینه های دیگر برای عمل به تعهداتش و تحویل طلا به بازار لندن است.
شركت " آر بی سی كپیتال" در اینباره اظهار داشت: اخبار نگرانی ها درباره امكان خرید و تحویل طلای فیزیكی را بزرگ كرده اند اما اگر تعطیلی های بیشتری در زنجیره تأمین روی دهد، در این صورت نگرانی های مذكور منطقی خواهد بود.
انجمن بازار شمش لندن اعلام نموده كه با عنایت به بیشتر از ۸۰۰۰ تن آمار موجودی كه اخیرا انتشار یافته، موجودی طلای لندن از وضعیت مطلوبی برخوردار می باشد. این گروه درباره مكان های دیگر خارج از لندن كه امكان دارد طلا تحویل داده شود، توضیح نداد اما نیویورك یك گزینه احتمالی به حساب می آید.

1399/01/11
22:20:04
5.0 / 5
3425
تگهای خبر: بازار , شركت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب