كارشناس اقتصادی:

مالیات بر عایدی مسكن فقط به 10 درصد مردم تعلق می گیرد

مالیات بر عایدی مسكن فقط به 10 درصد مردم تعلق می گیرد

كارت خوب: كارشناس اقتصادی اظهار داشت: بر مبنای برآوردها مالیات بر عایدی سرمایه در بخش مسكن، شامل تنها ۱۰ درصد از افراد جامعه می شود و سایر مردم این مالیات را نمی پردازند.به گزارش كارت خوب به نقل از برنامه پایش، هادی سلیمی زاده در مورد فعالیتهای نامولد در كشور اظهار داشت: بهترین راهكار اجازه ندادن برای ایجاد سوداگری در بازارهای كشور است. این سوداگری ها را به راحتی می توان حل كرد.
وی اضافه كرد: مالیات بر عایدی سرمایه یكی از راهكارهای مقابله با سوداگری است. در مالیات بر عایدی سرمایه، درصدی از افزایش قیمت كالا بعنوان مالیات دریافت می گردد و همین مساله سبب می شود كه سوداگری از میان برود.
كارشناس اقتصادی برنامه پایش با تاكید بر خروجی سرمایه ای بازار مسكن به دنبال عدم اجرای مالیات بر عایدی سرمایه، بیان نمود: از سال ۵۵ تا ۷۷ تقاضای سرمایه ای در بازار مسكن به ۷۷ درصد رسیده است.
وی افزود: دولت در این موارد باید مصداقی برخورد كند. در اغلب كشورهای پیشرفته، این قانون اجرا می شود.
سلیمی زاده اظهار داشت: در این نوع مالیات قرار نیست از همه خانه ها مالیات گرفته شود بلكه كسانی كه بیشتر از ۳ خانه دارند باید مالیات بر عایدی سرمایه بپردازند. در دنیا دولت حتی در بازار اجاره بها هم ورود دارد.
وی اضافه كرد: عملاً با مالیات بر عایدی سرمایه، خیلی بازارهای سوداگری صرفه اقتصادی ندارد و سرمایه خود به خود به بازارهای مولد سوق پیدا می كند.
كارشناس اقتصادی اظهار داشت: تورم از سال ۸۶ تا ۹۷ بیشتر از ۷ برابر و شاخص مسكن هم در همین بازه زمانی بیشتر از ۱۰ برابر شده است. شاخص دلار هم ۱۲ برابر و شاخص بورس هم بیشتر از ۲۵ برابر شده كه خود نشان دهنده سود ده بودن بازارهای مالی نسبت به سایر بازارها است.
سلیمی زاده خاطرنشان كرد: مالیات بر عایدی سرمایه سبب ركود در بازار مسكن نمی گردد. چون كه گرانی در بازار مسكن سبب ركود می شود و در صورتیكه مالیات بر عایدی سرمایه بر بازار مسكن دایر شود، از طرفی سبب كاهش قیمت و در نتیجه افزایش معاملات خواهد شد.
وی اظهار داشت: بر مبنای برآوردها مالیات بر عایدی سرمایه، شامل تنها ۱۰ درصد از افراد جامعه می شود و سایر مردم كشور، این مالیات را نمی پردازند.

1398/11/16
23:46:36
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب