با دستور نخست وزیر؛

پاكستان با احتكاركنندگان گندم برخورد می كند

پاكستان با احتكاركنندگان گندم برخورد می كند

كارت خوب: نخست وزیر پاكستان، دستور انجام یك عملیات بزرگ برای برخورد با احتكار كنندگان گندم و سودجویان بازار را صادر كرده است تا معضل كمبود آرد را حل كند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از راشاتودی، عمران خان، نخست وزیر پاكستان، دستور انجام یك عملیات بزرگ برای برخورد با احتكار كنندگان گندم و سودجویان بازار را صادر كرده است تا معضل كمبود آرد را حل كند.
هفته گذشته با ناپدید شدن گندم از مغازه ها و فروشگاه های بزرگ عمده فروشی، قیمت آرد به شدت جهش كرد. قیمت هر كیلوگرم آرد گندم از ۴۳ روپیه (معادل ۰.۲۷ دلار) به ۷۵ روپیه (معادل ۰.۴۸ دلار) جهش كرد.
جاوید همایون، وزیر غذا، امنیت و تحقیقات ملی، اظهار داشت: همانطور كه نخست وزیر دستور داده اند ما در همكاری نزدیك با دولت های استانی برای حل هر چه سریع تر این مشكل تلاش می نماییم.
او همین طور اظهار داشت: دولت فدرال آزاد سازی ذخایر گندم برای تامین نیازهای استانها را در دستور كار قرار داده است. دولت های استانی دستور دارند با احتكار كنندگان گندم و سودجویان بازار به شدت مقابله كنند.
یك كمیته به وجود آمده است كه با انجام اقداماتی قیمت این كالا را كنترل كند. همین طور اسلام آباد واردات ۳۰۰ هزار تن گندم را تأیید كرده است كه نخستین محموله آن در ۱۵ فوریه به پاكستان خواهد رسید.


منبع:

1398/11/07
20:53:14
5.0 / 5
4612
تگهای خبر: امنیت , بازار , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب