مركز بررسی های اقتصادی اتاق تهران اعلام كرد

نرخ اجاره بها در تهران، متری 43 و نیم هزار تومان

نرخ اجاره بها در تهران، متری 43 و نیم هزار تومان

به گزارش كارت خوب نرخ اجاره بهای تهران در تابستان امسال ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان در هر متر مربع بعلاوه ۳ درصد ودیعه مسكن محاسبه شد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی تهران در پژوهشی در مورد وضعیت بازار مسكن و اجاره بها در تابستان امسال اعلام نمود: متوسط اجاره بها در شهر تهران در تابستان ۱۳۹۸ حدودا ۴۳ هزار و ۵۰۰ تومان بعلاوه ۳ درصد ودیعه اجاره مسكن به ازای هر متر مربع واحد مسكونی بوده است كه طی سه فصل اخیر با رشد همراه بوده است.
بر اساس آنچه در این پژوهش آمده، در بهار امسال هم متوسط اجاره مسكن به ازای هر متر واحد مسكونی، ۳۹ هزار تومان و در زمستان سال قبل (۴ ماهه سوم ۱۳۹۷) ۳۱ هزار تومان بوده است.
این در حالی است كه در پاییز سال قبل (۳ ماهه سوم ۱۳۹۷) متوسط اجاره بها در هر متر مربع، ۹ هزار و ۴۰۰ تومان بوده؛ اما در تابستان سال قبل (سه ماهه دوم ۹۷) متوسط اجاره بها ۳۲ هزار تومان در هر متر مربع برآورد شده است كه نشان دهنده رشد ۲۶.۴ درصدی اجاره بها در تابستان امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل است.
همچنین در این پژوهش اعلام شده كه طی ۶ ماهه دوم سال ۱۳۹۷ و نیمه نخست امسال نرخ افزایش قیمت مسكن با فاصله بسیار زیادی، بالاتر از نرخ رشد اجاره بها قرار داشته است كه در اردیبهشت امسال این فاصله به بیشترین حد خود رسیده است.
از سوی دیگر علیرغم كاسته شدن از سرعت رشد قیمت مسكن در ۶ ماه گذشته، اما نرخ رشد اجاره بها تا مهر ماه امسال همچنان صعودی بود؛ با این وجود در آبان ماه امسال به دلیل آعاز فصل سرما، سرعت رشد اجاره بها، ۳.۴ درصد نسبت به ماه پیش از آن (مهر ۹۸) كاسته شده؛ اما نسبت به ماه مشابه آن در سال قبل (آبان ۹۷) ۱.۸ درصد بیشتر است.

1398/09/11
14:22:13
5.0 / 5
4625
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , صنایع , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
کارت خوب

کارت ویزیت خوب