تاثیر منفی تداوم جنگ تجاری؛

سود صنعتی چین در ماه سپتامبر 5 و سه دهم درصد سقوط كرد

سود صنعتی چین در ماه سپتامبر 5 و سه دهم درصد سقوط كرد

به گزارش كارت خوب در ماه سپتامبر، سود كارخانجات صنعتی چین برای دومین ماه متوالی افت كرد و قیمت تولیدكننده باردیگر كاهش پیدا كرد.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر به نقل از سی ان بی سی، در ماه سپتامبر، سود كارخانجات صنعتی چین برای دومین ماه متوالی افت كرد و قیمت تولیدكننده باردیگر كاهش پیدا كرد. كند شدن اقتصاد بر اثر جنگ تجاری طولانی چین و آمریكا حالا تأثیر منفی خویش را بر بودجه شركت ها نشان داده است.
داده هایی كه روز یكشنبه توسط اداره ملی آمار چین منتشر گردید نشان داد كه سود شركت های صنعتی چین در ماه سپتامبر ۵.۳ درصد افت كرده و به ۵۷۵.۶ میلیارد یوآن (معادل ۸۱.۴۸ میلیارد دلار) رسیده است. سود شركت های صنعتی در ماه آگوست هم ۲ درصد افت كرده بود و این نشان داده است شتاب این افت در ماه سپتامبر به شدت افزایش یافته است.
در حال حاضر بخش صنعتی عظیم چین فشار زیادی را از جانب تنش های تجاری و تعرفه های چین و آمریكا بر واردات یكدیگر، متحمل شده است. سود این شركت ها از نیمه دوم سال قبل به شكلی محسوس كاهش پیدا كرد، هرچند با اقدامات حمایتی دولت چین، این بخش توانست چند بار موقتا به رشد بازگردد.
در بازه ژانویه سپتامبر، شركت های صنعتی توانستند ۴.۵۹ تریلیون یوآن به درآمد داشته باشند كه این ۲.۱ درصد نسبت به سال قبل افت داشته است. این داده ها نشان می دهند كه شرایط در حال بدتر شدن است، چون كه در ۸ ماه ابتدایی امسال، این درآمد ۱.۷ درصد افت كرده بود.
سود شركت های دولتی چین هم در ۳ سه ماهه اول امسال ۹.۶ درصد افت كرد.

1398/08/06
10:57:30
5.0 / 5
4314
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب