وزیر كار در گزارش كارت خوب:

روش های جدید تامین مالی برای اشتغال در دستور كار است

روش های جدید تامین مالی برای اشتغال در دستور كار است

كارت خوب: وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینكه تخصیص منابع اشتغال از محل قانون بودجه نزدیك به صفر است، از به كارگیری روش های جدید تامین مالی برنامه اشتغال از قبیل اوراق مشاركت آگاهی داد.محمد شریعتمداری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان تخصیص منابع اشتغال فراگیر از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه گفت: بودجه عمومی امسال با مشكلات و محدودیت هایی مواجه می باشد و فشارهای نظام سلطه نیز مشكلاتی در بودجه به وجود آورده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: قسمتی از درآمد ۱۵۰ هزار میلیارد تومانی دولت از محل فروش نفت خام با مشكلاتی روبه رو شده كه طبیعتا بر روی قسمتی از فعالیت ها سایه می اندازد.
وی افزود: اما ما به هیچ وجه نا امید نیستیم چونكه سازمان برنامه و بودجه برای ایجاد شرایط مطلوب در اجرای بند الف تبصره ۱۸ بودجه برای تامین منابع برنامه اشتغال فراگیر، روش های جدیدی تامین مالی از قبیل بكارگیری اوراق مشاركت برای فعالیت های اقتصادی را فراهم نموده كه امیدواریم بتوانیم با استفاده از این مكانیزم ها سیاست اشتغال فراگیر را در كشور اجرا نماییم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش كه چرا با وجود گذشت نیمی از سال میزان تخصیص منابع اشتغال فراگیر از محل بودجه صفر است؟ اظهار داشت: البته شاید قسمتی از منابع اشتغال پرداخت شده باشد اما می توان گفت تخصیص این منابع نزدیك به صفر است.
به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، اعتبارات اجرای برنامه اشتغال فراگیر طی چند سال اخیر در چارچوب تبصره ۱۸ بودجه های سالانه پیش بینی شده است كه روند تخصیص این منابع در سال های گذشته كند و حتی نزدیك به صفر بوده است.
«برنامه اشتغال فراگیر» با هدف افزایش جمعیت شاغل كشور، در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در اردیبهشت ماه ۹۶ تصویب گردید و در آن ایجاد ۹۷۰ هزار فرصت شغلی بوسیله منابع مختلف پیش بینی شد. این برنامه در سال های ۹۷ و ۹۸ در قوانین بودجه تنفیذ شد.
حتی اسفندماه سال قبل وزیر كار در «هفتمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاونی» به عدم تخصیص منابع اشتغال از محل بودجه انتقاد نمود و اظهار داشته بود: «من سپاسگزارم از اینكه در بودجه ۹۷، ۱، ۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر، البته فقط روی كاغذ اختصاص یافته است اما باید روش هایی را در نظر بگیریم كه بتوانیم منابع را توزیع نماییم تا در نهایت منجر به اشتغالزایی شود.»


منبع:

1398/08/01
17:32:25
5.0 / 5
4217
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , پرداخت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب