دژپسند در حاشیه هیئت دولت:

۶ پالایشگاه در بورس واگذار می شوند، ادغام بانكهای دولتی جدی است

۶ پالایشگاه در بورس واگذار می شوند، ادغام بانكهای دولتی جدی است

به گزارش كارت خوب وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه با روش جدید در قیمت گذاری در بورس واگذار می شوند.به گزارش كارت خوب به نقل از مهر، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه ما هم در روش قیمت گذاری و واگذاری، تغییراتی را در آستانه اجرا داریم، تصریح كرد: طی دو هفته آینده ۶ پالایشگاه دولتی ما با روش جدید در بورس واگذار می شود.
وی افزود: ما این سهام را به صورت واحد به واحد عرضه می نماییم تا توده مردم حتی كسانی كه پس اندازهای خرد دارند، بتوانند در این واگذاری ها شركت نمایند و این سهام را بخرند.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان كرد: این اقدام در عین حال كه واگذاری چند بنگاه دولتی را مورد نظر قرار می دهد و دولت را كوچك می كند، توده مردم را هم برای خرید بسیج می كند، یك نوع تحقق اقتصاد مردمی را هم به دنبال دارد و از این نظر اقدام بسیار خوبی صورت می گیرد.
دژپسند درباره ادغام بعضی از شعب بانكی اظهار داشت: در بانكهای دولتی پدیده ادغام بسیار جدی است و امسال در مجامع همه بانكهای دولتی، این مساله بعنوان یك بند، گزارش گیری شده است و در انتها امسال هم همه بانك ها از این منظر مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت.
وی با اشاره به اینكه خوشبختانه ما هم سیاستگذاری كرده و اولویت ادغام را به جاهایی داده ایم كه چند شعبه دارند تا عرضه خدمات بانكی به مردم گرفتار مشكل نشود، تصریح كرد: یعنی ما به دنبال آن هستیم كه هم عرضه خدمت مثل گذشته صورت گیرد و از جانب دیگر، شعب بانك ها كاهش پیدا كرده و بهره وری آنان افزایش پیدا كند.

1398/07/12
20:48:41
5.0 / 5
4202
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب