رئیس دوره‎ای منطقه اداری ویژه ماكائو چین مطرح كرد؛

منطقه ویژه ماكائو محور مهم اشتغال زایی چین

منطقه ویژه ماكائو محور مهم اشتغال زایی چین

به گزارش كارت خوب پنجمین رئیس دوره‎ای منطقه اداری ویژه ماكائو چین اظهار داشت: با تسریع ساخت منطقه خلیج بزرگ گوانگ دونگ - هنگ كنگ - ماكائو، زمینه برای اشتغال زایی فراهم گشته است.به گزارش كارت خوب به نقل از رادیو بین المللی چین، هو ایات سنگ گفت: با تسریع ساخت منطقه خلیج بزرگ گوانگ دونگ – هنگ كنگ – ماكائو، تعداد بیشتری از جوانان ماكائو برای كار كردن در خاك اصلی كشور خود علاقه پیدا كرده اند.
رییس جدید منطقه اداری ویژه ماكائو جوانان ماكائو را به رفتن به خاك اصلی برای تجربه شغلی تشویق كرد و اضافه كرد: بزرگ ترین بازار ماكائو همان خاك اصلی كشور است و چون آینده ماكائو در دست جوانان امروز است، رفتن آنها به خاك اصلی و داشتن تجربه شغلی در خاك اصلی و آشنایی با خاك اصلی برای آنها امری بسیار واجب و ضروری می باشد.
پنجمین رئیس دوره‎ای منطقه اداری ویژه ماكائو چین افزود: خاك اصلی كه بعد از چهل سال اجرای سیاست اصلاحات و درهای باز به نقطه امروز رسیده، تجربیات زیادی دارد تا به جوانان ماكائو آموزش داده شود.
وی با اشاره به میهن پرست بودن مردم ماكائو، اظهار داشت: ماكائو بعد از تحویل حاكمیتش از پرتغال به چین، مدتی گرفتار آشوب شد و مردم از آن اذیت شده بودند و به همین خاطر، صلح امروز را بسیار مغتنم می شمارند و مایل به حفاظت از صلح و تضمین عدم آشوب در ماكائو هستند. دولت نیز اهتمام دارد تا از شكلگیری عوامل آشوب جلوگیری شود مثلا برای رفع نارضایتی جوانان از مساله تامین مسكن دولت تدابیر زیادی اتخاذ نموده است.
رییس اجرایی جدید ماكائو چین در اشاره به سیاست «یك كشور دو نظام» اشاره كرد: در اجرای این سیاست نباید صرفا به «دو نظام» توجه كرد و از «یك كشور» چشم پوشی كرد. «یك كشور» پیش شرط است یعنی باید دانست قدرت حكومت ماكائو از كجا آمده است. این قدرت از قانون اساسی چین آمده یعنی طبق قانون اساسی جمهوری خلق چین، قانون اساسی ماكائو تدوین و به اجرا گذاشته شده و طبق قانون اساسی ماكائو دستگاه های اداری، قانونگذاری و دادگستری ماكائو اختیارات خودرا به دست گرفته اند.
هو ایات سنگ با اشاره به تغییرات ماكائو در ۲۰ سال قبل بعد از تحویل مجدد حاكمیتش از پرتغال به چین، اضافه كرد: چشمگیرترین تغییر بهبود وضعیت اقتصادی و افزایش رفاه مردم و ارتقاء جایگاه سیاسی مردم ماكائو است. افزایش رفاه مردم ماكائو بعد از بازگشت ماكائو به میهن كاملا ملموس است. مثلا هر سال از جانب دولت ماكائو در بین همه شهروندان ماكائو كامپیوتر نقدی توزیع می شود. سیستم های تامین اجتماعی، درمانی و آموزشی ماكائو نیز به خوبی كار می كنند.
وی اظهار داشت: شهروندان ماكائو با داشتن گذرنامه منطقه اداری ویژه ماكائو جمهوری خلق چین، شهروندان دیگر هویت خودرا بازیافته اند و به جایگاه شایسته خود بازگشته اند. قبل از بازگشت ماكائو به میهن، شهروندان ماكائو با گذرنامه بدون تابعیت ملی به مسافرت می رفتند كه برای آنها بسیار گیج كننده بود و نمی‎دانستند كه چه هویتی دارند؟ بعلاوه، ماكائو نیز امروز در مجلس ملی نمایندگان خلق چین و كنفرانس مشورت سیاسی خلق چین نماینده دارند. این نیز چیزی است كه قبلا برای ماكائو اتفاق نیافتاده بود.


منبع:

1398/06/27
14:41:48
5.0 / 5
4212
تگهای خبر: آموزش , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
کارت خوب

کارت ویزیت خوب