ركود شكنی تازه بازار سرمایه؛

رشد ۳۱۰۰ واحدی شاخص كل در معاملات تالار شیشه ای

رشد ۳۱۰۰ واحدی شاخص كل در معاملات تالار شیشه ای

كارت خوب: شاخص بورس تهران امروز با افزایش 3186 واحدی به كانال 266 هزار واحد وارد شد.به گزارش كارت خوب به نقل از بازار سرمایه، شاخص بورس تهران امروز با افزایش ۳۱۸۶ واحدی به كانال ۲۶۶ هزار واحد وارد شد. شاخص هم وزن نیز با ۱۶۵۹ واحد افزایش به رقم ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحد رسید. شاخص بازار اول به كانال ۱۹۳ هزار واحدی وارد شد و شاخص بازار دوم نیز عدد ۵۴۱ هزار و ۴۰۵ واحد را ثبت نمود. همین طور آیفكس با افزایش ۴۴۴ واحدی به عدد سه هزار و ۵۷۹ واحد رسید.
امروز با دست به دست شدن ۳ میلیارد و ۱۳۸ میلیون سهم و اوراق بهادار طی ۳۳۰ هزار نوبت داد و ستد، ارزش معاملات به بیشتر از ۱۱۴۴ میلیارد تومان رسید.
در معاملات امروز نمادهای فارس، همراه و شبندر به ترتیب با ۳۱۶، ۱۹۶ و ۱۴۳ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل نمادهای كگل، ونوین و سیمرغ به ترتیب با ۷۸، ۵۵ و ۱۲ واحد كاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را ثبت كردند. همین طور امروز وتجارت، خساپا، ثنوسا، فولاد و خودرو پربیننده ترین نمادهای بورسی بودند. از طرف دیگر در تمام كرد و ستد امروز بورس تهران، خودرو برترین گروه صنعت بود و صنایع شیمیایی و فلزات اساسی به ترتیب جایگاه دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.
تدپیكس در آخرین روز كاری مرداد ۳۱۸۶ واحد افزایش داشت و با ثبت ركورد جدید به كانال ۲۶۶ هزار واحد وارد شد و این ركورد جدید در حالی به ثیت رسید كه بورس تهران شاهد افزایش تقاضا در بیشتر نمادها بود. اخبار مربوط به افزایش سرمایه، سیگنال های جهانی و احتمال انتشار گزارش های مثبت فروش شركت ها مهمترین عوامل رشد شاخص در آخرین روز كاری مرداد بود و بگفته كارشناسان روند صعودی شاخص ادامه دار است.


منبع:

1398/06/01
01:22:20
5.0 / 5
5023
تگهای خبر: بازار , بورس , شركت , صنایع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
کارت خوب

کارت ویزیت خوب