در گزارش كارت خوب اعلام شد

اجرای ۲۳ پروژه دولت الكترونیك تا سال ۹۹، رشد ۸۹ درصدی خدمات آنلاین

اجرای ۲۳ پروژه دولت الكترونیك تا سال ۹۹، رشد ۸۹ درصدی خدمات آنلاین

كارت خوب: رئیس امور توسعه دولت الكترونیك سازمان اداری با اشاره به رشد 89 درصدی ارائه خدمات آنلاین دولتی اظهار داشت: 23 پروژه اولویت دار دولت الكترونیك برای دستگاه های مختلف تا سال 99 اجرایی می شود.


شراره بخت جو در گفت و گو با خبرنگار مهر درباب میزان پیشرفت دولت الكترونیك، گفت: برمبنای ارزیابی سازمان ملل در حوزه دولت الكترونیك برای سال ۲۰۱۶، رتبه ما ۱۰۶ بود و این عدد در سال ۲۰۱۸، با ۲۰رتبه ارتقا ۸۶ شد.
رئیس امور توسعه دولت الكترونیك سازمان اداری و استخدامی كشور اضافه كرد: در این ارزیابی، بیشترین رشد نیز مربوط به رشد ۸۹ درصدی در ارائه خدمات آنلاین بود كه گویای رشد خوب در حوزه دولت الكترونیك است. وی افزود: دستگاه ها اكثرا به تنهایی خدمات را الكترونیكی و خدمات خوبی ارائه كرده اند و سامانه هایی را راه اندازی كردند.
ارتباط بین دستگاهی باید افزایش یابد بخت جو اشاره كرد: منتهی ارتباط بین دستگاهی، تبادل اطلاعات و استعلامات بین دستگاه ها باید افزایش یابد. وی اشاره كرد: در صورت تحقق این موضوع، یك دولت الكترونیك یك پارچه و جامع خواهیم داشت كه البته هدف هم همین است. ابلاغ ۲۳ پروژه اولویت دار به دستگاه ها این مقام مسئول گفت: در این زمینه ۲۳ پروژه اولویت دار دولت الكترونیك به دستگاه ها ابلاغ گردیده است؛ همچون این پروژه ها می توان به مالیات الكترونیك، سلامت الكترونیك امضای الكترونیك و هویت هوشمند اشخاص حقیقی حقوقی اشاره نمود. وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده، این پروژه ها باید تا سال ۹۹ یا بطور كامل یا بخش عمده ها انها اجرا شود. بخت جو اشاره كرد: در صورت تحقق این پروژه ها نه تنها مشكلات مردم حل می شود بلكه گام های بیشتر در امتداد تحقق دولت الكترونیك برداشته می شود. تشكیل كارگروه ۴ نفره برای رصد اقدامات وی با اشاره به اینكه كارگروه چهار نفره ای برای رصد اقدامات تشكیل شده است، اظهار داشت: این كارگروه متشكل از روسای سازمان ادرای و استخدامی، سازمان برنامه و بودجه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و زیر نظر معاون اول رئیس جمهور است. بخت جو اضافه كرد: چالش ها و راهكارها به این كارگروه منتقل می شود تا از این طریق مشكلات اجرایی پروژه ها حل شود.


منبع:

1398/05/11
16:10:24
5.0 / 5
4861
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
کارت خوب

کارت ویزیت خوب